Koç Üniversitesi, Kyoto Üniversitesi ile akademik ortaklıklar kuruyor

Koç Üniversitesi, dünyada bilim, teknoloji ve insani bilimlerde yeniliklerin keşfedildiği merkez haline gelen Kyoto Üniversitesi ile...

10.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Öğrenci Değişim Programları ile bir dönem için yurt dışında anlaşmalı üniversitelerde öğrencilerine eğitim fırsatı yaratan Koç Üniversitesi, dünyada bilim, teknoloji ve insani bilimlerde yeniliklerin keşfedildiği merkez haline gelen asırlık Kyoto Üniversitesi ile de bir dizi ortaklıklar için görüşmeler gerçekleştirdi. Kurulacak olan öğrenci değişim anlaşmaları ile Koç Üniversitesi’nin değişim anlaşması yaptığı üniversite sayısı 132’ye ulaşırken, 2010-2011 eğitim yılındaki hedefi de 150’ye yükselmiş oluyor. 

Koç Üniversitesi’nin Rumeli Feneri kampüsünü ziyaret eden Kyoto Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hiroshi Matsumoto ile beraberindeki yedi kişilik heyet,  Koç Üniversitesi Rektörü Umran İnan, rektör yardımcıları ve dekanlar ile görüşerek geniş bir yelpazede ortaklıklar kurma konusunda anlaştılar.   

Anlaşmalar kapsamında, iki üniversite arasında çeşitli araştırma ortaklıkları, Mühendislik, Fen, Tıp ve Sosyal Bilimler Fakülteleri kapsamında çalışmalar gerçekleştirilecek. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ile Kyoto Üniversitesi ortaklaşa konferanslar düzenleyecek. Ayrıca Koç Üniversitesi öğretim üyeleri sebatik izinler için de Kyoto Üniversitesi’nde çalışmalarını yürütebilecekler.

2010 yılının Türkiye’de Japon Yılı olarak kutlanması nedeniyle de büyük önem taşıyan görüşmelerde kurgulanan değişim anlaşmasıyla Koç Üniversitesi öğrencileri, 13 farklı fakültesinde 25 programı yabancı öğrencilere ve araştırmacılara İngilizce olarak sunan Kyoto Üniversite’sinde son derece modern eğitim sürecinden geçerken, uluslararası tecrübe kazanma yolunda önemli adım atmış olacak. Koç Üniversitesi’ni ziyaret edecek olan Kyoto Üniversitesi öğrencileri de, Türkiye’de uluslararası nitelik taşıyan, yaratıcı, bağımsız ve objektif düşünebilen, liderlik vasıflarına sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Koç Üniversitesi’nde eğitim alma şansını yakalayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.