MediaCat

Kadınlara güç veren markalar MediaCat’te

MediaCat mart sayısı, “Kadınlara güç veren markalar” kapağıyla raflarda.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kucaklayan bu ayda, kadın meselelerini sıklıkla gündeme taşıyacağımız günlere giriş yapıyoruz. MediaCat mart sayısının kapağını, bu ayın özel gündeminden hareketle “Kadınlara güç veren markalar” oluşturuyor. 2022’de tamamı kadınlardan oluşan 1000 kişilik bir örneklemle gerçekleştirdiğimiz araştırmayla markaların toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki çabalarının nasıl karşılık gördüğünü anlamaya çalışmıştık. Mart sayısında Fikrimühim işbirliğiyle yenisini gerçekleştirdiğimiz araştırmada örneklemimize erkekleri de katarak meseleyi daha geniş bir pencereden ele alıyoruz.

“Reklamcılığın altın çağı henüz başlamadı”

Glass Lions’ın ilk jüri başkanı Cindy Gallop ile 10 yılın ardından bir kez daha başkan koltuğunda oturması vesilesiyle mart sayısında bir araya geldik. Sektörün toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kat ettiği yolu konuştuk.

Kare kare pazarlama

Kısa ve uzun formatlarıyla hayatımızın her yanına nüfuz eden videoya gösterdiğimiz ilgi, pazarlamacıların hedefinde. MediaCat, video marketing alanındaki büyümenin ardındaki itici güçlere mart sayısında mercek tuttu.

Siber pandemi çağının çocukları

Çocukların dijital dünyaya katılımı artıyor. Ancak bu dünyanın karanlık köşeleri de az değil. Bu köşelerde çocuklar sömürü ve istismar, zorbalık, özel bilgilerin kötüye kullanılması gibi tehlikelerle karşı karşıya. Bazı uzmanlara göre siber pandemi dönemi başladı.

Marka mı deneyim merkezi mi?

Veriler tüketicinin duygu paletinin karmaşıklaştığını ve çeşitlendiğini ortaya koyarken, sahiplik arzumuzu deneyimlerle tatmin etme isteğimize farklı mekân fikirleri ile karşılık veren deneyimsel pazarlama örneklerinin sayısı artıyor. Markaların sahiplendiği ve şehrin yaratıcı enerjisini yükselten bazı örnekler bu ay MediaCat’te…

Renk gürültüsünden uzakta

Renk tercihlerimizin büyük oranda pazarlama furyalarına ve sosyal medya akımlarına göre şekillendiğini, bazı renklere istemsizce meylettiğimizi ve kapıldığımızı düşünebilirsiniz. Haklısınız da… Ancak bu tercihlerimizin ardında daha derinlikli bir dünya var. Bu dünyanın kapıları mart sayısında MediaCat’te aralandı.

Belirsizliğe karşı: Portföy pazarlaması

Ek bütçeyle birden fazla markanın iletişimini yapabilmek, özellikle çoklu krizler ortamında, anlamlı bir strateji olarak görünüyor. Peki Türkiye’de sektör bu stratejiye ne kadar yakın duruyor? MediaCat avantaj ve dezavantajlarıyla portföy pazarlamasını mart sayısında uzmanlarından dinledi.

Sürdürülebilirlik eki

Yapay zekâ, son kullanıcının deneyimleyebildiği chatbot sohbetleri ve medya üretimi dışında da büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyelin karşılık bulması için ortaya konan en önemli hedef, insanlığın karşısındaki en önemli tehdit olan iklim değişikliğini yavaşlatmak. MediaCat’in mart sayısı ile birlikte raflarda olan Sürdürülebilirlik eki de yapay zekânın iklim değişikliğine karşı savaştaki rolünü ele alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.