MediaCat

Young Lions Türkiye 2024 kazananları belli oldu

Bu yıl Cannes Young Lions’ta Türkiye’yi temsil edecek isimler açıklandı.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali kapsamında 30 yaş ve altı genç profesyoneller ile yaratıcıların katılımıyla gerçekleşen Young Lions’ın Türkiye elemeleri sonuçlandı.

Young Lions Türkiye bu yıl Digital, Film ve Print & Outdoor olmak üzere üç kategoride başvuruları kabul etti. Digital kategorisinin sponsorluğunu GroupM, EssenceMediacom, Mindshare Türkiye, mSix&Partners ve Wavemaker, Film kategorisinin sponsorluğunu Anima İstanbul, Autonomy, Depo Film, Mental! Film, Norr Prodüksiyon, PToT Film, Public Film, Riders ve  Print & Outdoor kategorisinin sponsorluğunu Kentvizyon üstlendi.

Toplam 168 takımın yarıştığı organizasyonda en yüksek başvuru 72 ile Print & Outdoor kategorisinde gerçekleşirken, Digital 65, Film ise 31 başvuru aldı. Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl katılımcılara üç kategoride aynı brief verildi. Yarışmacılardan Teyit markası için derin öğrenme ve üretici yapay zekâ teknolojilerinin potansiyel tehlikeleri hakkında toplumdaki bilinci artırmayı, daha seçici ve eleştirel bir izleyici kitlesi oluşturmayı amaçlayarak medya okuryazarlığı sorununa dair farkındalık yaratacak ve Pürmerak Kulübü’ne katılımı teşvik edecek bir çalışma hazırlamaları talep edildi.

Young Lions Türkiye jürisinin değerlendirmelerinin ardından Young Lions Türkiye 2024 kazananları 29 Mart Cuma günü gerçekleştirilen toplantıda açıklandı. Digital, Film ve Print & Outdoor kategorilerinde ilk üçe giren takımlar ve çalışmaları şöyle:

Digital

  1. Merve Çiner (Getir) & Tilbe Çelik (Getir) 
  2. Onur Hakan Bal (4129Grey) & Tolgahan İvgen (4129Grey) 
  3. Melike Naycı (BLAB) & Mert Öztürk (BLAB) 

Film

  1. Doğucan Gözüaçık (Publicis Groupe Türkiye) & Sıla Karadeniz (Publicis Groupe Türkiye)
  2. Gökhan Alp Aktaş (Havas İstanbul) & Kamer Hızal (Havas İstanbul)
  3. Ali Çiçek (Happy People Project) & Melike Bedük (Happy People Project)

Print & Outdoor

  1. Kübra Yüksel (Rafineri) & Onur Subaşı (Rafineri)
  2. Doğukan Türk (Salt İletişim Grup) & Ezgi Arslan (Salt İletişim Grup)
  3. Duygu Çakır (Cheil Worldwide Türkiye) & Simay Ökten (Cheil Worldwide Türkiye)

Digital, Film ve Print & Outdoor alanlarında finalist olmaya hak kazanan altı genç bu yıl festivale fiziksel olarak katılarak, yaklaşık 80 ülkenin katılımıyla gerçekleşen Cannes Young Lions’ta Türkiye’yi temsil edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.