MediaCat

‘Konumlandırma’ kavramı bu kitapla doğdu

Yabancı bir zihne nüfuz etmenin en kolay yolu nedir?

‘Konumlandırma’ kavramı bu kitapla doğdu

Dünyaca ünlü pazarlama guruları Al Ries ve Jack Trout ürününüzü, kariyerinizi veya kendinizi bir adım öteye taşımanın sırlarını paylaşıyor.

Yabancı bir zihne nüfuz etmenin en kolay yolu nedir?Bireylerin git gide daha fazla uyarana maruz kaldıkları, iletişim bombardımanı altındaki toplumumuzda fark edilmenin ve farklılık yaratmanın yolunun tüketicilerin zihinlerinde benzersiz bir konum yaratmaktan geçtiğini söyleyen Ries ve Trout, geliştirdikleri ‘konumlandırma’ kavramıyla zihinlere nüfuz etmenin püf noktalarını örneklerle açıklıyor. Bir yandan markanızın algısını sağlamlaştırıp pekiştirirken diğer yandan rakiplerin zayıflıklarını ön plana çıkarmanız, ürününüzün adından vizyonuna kadar markanızın tüm inşa sürecini detaylıca analiz ederek en avantajlı konumu tespit edip tüketicilerde kendinize dair olumlu ve sarsılmaz bir algı yaratmanız için izlemeniz gereken yol haritasını tek kitapta sunan Ries ve Trout; geliştirdikleri ‘konumlandırma’ kavramını pazarlama ve reklamcılık dünyasından pek çok vaka analiziyle destekleyip somut örneklere dayandırıyorlar.

‘Konumlandırma: Tüketici Zihnini Fethetme Savaşı’, günümüz pazarlama ve reklamcılık dünyasının çetin rekabet koşullarında fark edilmek ve fark yaratmak isteyen herkesin okuması gereken bir referans kitabı.

Hulusi Derici‘nin önsözü ile yayınlanan kitaba kapital.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.