MediaCat

Öteki Türkiye’nin öteki markaları

2022 Türkiye’sine mercek tutan kapağıyla Haziran sayınız raflarda sizleri bekliyor.

Öteki Türkiye’nin öteki markaları

Türkiye nasıl geçiniyor? Etten, sütten, yumurtadan vazgeçiyor; dolaba ne koyuyor? Hayata nereden tutunuyor? Değişen tutum, davranış ve marka tercihleriyle 2022 yılının Türkiye’sine göz attığımız “Öteki Türkiye’nin öteki markaları” kapağıyla aşinalık ve yabancılık hislerinin bir aradalığına buyurun.

Risk artışına dayalı kur kaynaklı maliyet artışı, stoklama, arzdan hızlı artan taleple yükselen fiyatlar,karaborsa, toptancıların son müşteriye inmesi, cüzdan payı, oynak kur farkları… Kavramlar ağır mı geldi? Öyleyse Edip Cansever’e sığınıp direkt ifade edelim:

“Açık konuşalım ayıp değil.
Donumuz dizimize düştü.
Bu iş fizikle mantıkla kapanmaz.
Elâlem yoksulluğumuzu gördü.”

Hakları gasp edilmiş insanın bienali

Çimenin Vaadi temasıyla gerçekleşen 5. Mardin Bienali’nin merkezinde hakları gasp edilmiş insanların hikâyeleri ve hoyratça talan edilen doğa yer alıyor. Pelin Özkan Tirbuşon’da 5’nci Mardin Bienali’ni anlatıyor.

Beğeni terazisi

Geçtiğimiz ay MediaCat sayfalarında yer bulan bir meseleydi, reklamların neden “daha az beğenilir” hâle geldiği sorusu. Bu ay ise konuyu Türkiye özelinde ele alarak Ad*Watch verileri üzerinden reklamların beğenilirliğinin yıllar içindeki değişimini ve süreci etkileyen dinamikleri inceledik.

Yaza sıradışı bir merhaba: FestZ

10-12 Haziran tarihleri arasında Müze Gazhane’de gerçekleşecek olan FestZ, teknolojiden finansa, girişimcilikten sanata uzanan geniş bir içerik yelpazesiyle gençlerle buluşacak. Detayları Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç’tan dinliyoruz.

Unicorn’dan dragon’a

1 milyar dolar değerlemeye ulaşan startup’ların sayılarının artması unicorn teriminin sorgulanmasına yol açıyor. Unicorn’lara alıştıysak, sırada ne var?

Çocuk işi tasaruf

“Paranın ne önemi var, mühim olan insanlık” diyen Özdemir Erdoğan’ın 1979’da dile getirdiği önerme her ne kadar vicdanlara en doğru yerinden dokunsa da 21’inci yüzyılın mücadeleci yetişkinleri olarak yaşamın hakkını vermek için belirli bir meblağa ihtiyaç olduğunun bilincindeyiz. Ya çocuklarımız?

Tüm bunlar ve daha fazlası marka yönetenlerin bilgi kaynağı MediaCat’in Haziran sayısında sizlerle.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.