Sporun değişen paradigması

MediaCat Temmuz-Ağustos sayısı, dopdolu bir okuma vaadiyle raflarda.

01.07.2021 - 13:07 | MediaCat

Sporun değişen paradigması

Pandeminin en çok sarstığı alanlardan sporda, şu sıralar heyecanını paylaştığımız iki büyük küresel etkinlik var: EURO 2020 ile Tokyo 2020 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları.

Pandemi sporun birleştirici gücünü sekteye uğratsa da, ertelenen etkinliklerin teknolojik, ekonomik ve sosyal etkilerine yönelik beklentiler yüksek. Uluslararası alanda “spor adına kayıp yıl” olarak nitelendirilen 2020’nin ardından, sporun değişen paradigması marka, pazarlama ve spor birlikteliğinin bugününü ve geleceğini yeniden şekillendiriyor. MediaCat, Temmuz-Ağustos sayısının kapağında, değişen yüzüyle spor ekosistemini ele alıyor.

Diğer konu başlıklarından bazıları ise şöyle…

Rekabet gücü güven ilişkisiyle kazanılır

Bu yıl Brand Week Istanbul’un konuklarından biri olacak olan MullenLowe Group Creative Council Global Başkanı Jose Miguel Sokoloff’la etkili yaratıcılık, yeni dünyanın işbirlikleri ve “önemsenen reklam yapma”nın inceliklerinde gezindik.

Yeni deneyimleri seçin

Yale Üniversitesi’nden Prof. Craig Wright, hayatı boyunca “dâhileri” ve hayatlarını inceledi. Biz de, sonuçlarını The Hidden Habits of Genius kitabında anlatan Wright ile dâhileri tartıştık. Sohbetin tamamını Temmuz-Ağustos sayısında bulacaksınız.

İklim, kamuoyu ve eylem

Dünya; iklim değişikliği, benzeri görülmemiş biyolojik çeşitlilik kaybı, artan eşitsizlikler ve COVID-19 pandemisi gibi birden fazla krizle karşı karşıya. Peki, iklim değişikliğiyle mücadele planlarında kamuoyu nerede duruyor? Ipsos Dünya Günü Araştırması ile iklim değişikliği konusunda kamuoyu ve eylem ilişkisine daha yakından bakıyoruz.

Milyon dolarlık dostlar

Bu yıl 25’inci yıldönümü vesilesiyle yeniden karşımıza çıkan Friends, aslında 1994’te hayatımıza girdiği andan bu yana kişisel bağlar kurduğumuz bir hikâye olmanın çok ötesine geçti. Küresel bir kültür yaratarak tüm toplumlara ve yediden yetmişe tüm jenerasyonlara sihrini yaymayı başardı.

Neden Önemli: Finansal sağlık

Bu ay neden önemli diyerek yaptığımız sorgulama, son dönemde yalnızca finans sektörünün değil, pazarlama iletişiminin de konusu haline gelen finansal sağlık.

Dostluk zamanı

“Tut ki karnım acıktı, anneme küstüm, tüm şehir bana küstü. Bir kedim bile yok, anlıyor musun?” Kemal Burkay’ın kaleminden çıkıp Sezen Aksu’nun sesiyle kültleşen “Gülümse”, bir insanın yalnızlığının varabileceği en uç noktayı kedisizlikle anlatıyordu. Pandemi nedeniyle iyice yalnızlaşan hayatlarımızda, o kediye her zamankinden çok ihtiyacımız olabilir. Evcil hayvan sahipliği ve pazarın yeni dinamiklerini, Temmuz-Ağustos sayısında ele aldık.

Aradığınız oyuncuya şu an ulaşılamıyor

Espor ve oyun kültüründe uzmanlaşmış global ajans network’ü DDB FTW İstanbul, oyun ve e-spor evrenini daha anlaşılır kılmak için Twentify’la işbirliğine gitti. DDB FTW İstanbul Ekibi, oyuncu tutum ve davranışları araştırmasının çıktılarını MediaCat için hazırladı.

Cannes Lions’tan öne çıkan 6 trend

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu sene de geçen yıl olduğu gibi online gerçekleşti. 21-25 Haziran tarihleri arasında hayat bulan festivalde, ödüllerin sahiplerini bulduğu canlı yayınlara ek olarak on-demand konuşmalar da vardı. Oturumlardan süzülen trendleri derledik.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.