MediaCat

Basit iyidir

Düşüncenin Acımasız Basitliği MediaCat kitaplarında.

Basit iyidir

Üç kelime nasıl Fransız aristokrasisinin icabına baktı? Geceyi nasıl gündüz yapabilirsiniz? Bir tırtıl dünyayı nasıl değiştirebilir? Arkanıza yaslanın ve Maurice Saatchi’ye kulak verin. Duyacaklarınız birer tercih değil, ihtiyaç.

“Eğer yaptığınız işte imkânsızı başarmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey düşüncenin acımasız basitliğidir. Bunun için saçmalıklardan, belirsizliklerden, yavanlıktan ve sahtekarlıktan uzaklaşmalı ve asıl can alıcı noktaya gelmek için içinizde güçlü bir istek barındırmalısınız.”

Modern reklamcılığın ikonik isimlerinden Maurice Saatchi basitliğe övgü niteliğindeki “Düşüncenin Acımasız Basitliği”ne bu sözlerle başlıyor. Yalnız dile kolay olan basitliğin sahip olduğu dünyayı değiştirme gücünü milattan önce birkaç bin yıl geriden olduğu gibi bugünden de çarpıcı örneklerle ortaya koyan Saatchi’ye kulak verin.

“Karmaşık hale getirmek basitleştirmekten daha kolaydır. Basit fikirler zihne daha çabuk ulaşır ve daha kalıcı olurlar. O halde düşüncenin acımasız basitliği bir tercih değil ihtiyaçtır.” Sorusu olan?

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.