MediaCat

MediaCat’ten 2018’in “en”leri

MediaCat, gelenekselleşen Almanak sayısıyla sizlerle.

MediaCat’ten 2018’in “en”leri

MediaCat'ten 2018'in "en"leriHer ocak sayımız, arkada kalan yılın sektörde bıraktığı en kalıcı, en anlamlı izleri gözden geçirmemize sebep oluyor. Bu yıl da hem kıymetli jürilerin desteğiyle hem de MediaCat yazı işlerinin seçkileriyle sayısız işi farklı alanlarda değerlendirip yılın en iyilerini sizin için derledik.

Bu sayfalarda yılın en iyi dijital, medya, açıkhava, mobil ve PR işlerini, entegre kampanyalar ve veriden beslenenlerin en başarılılarını, sosyal sorumluluğun en parlak çalışmalarını, marka deneyiminin oyunbozanlarını, yılın en başarılı reklam müziklerini ve çok daha fazlasını bulacaksınız. MediaCat’in 2019’a merhaba dediği bu ilk sayının diğer başlıklarına birlikte göz atalım.

The Cat Report

Sektörde en çok gündem yaratan Felis, Kristal Elma, Effie Türkiye ve Cannes Lions’ta 2018 yılında kazanılan birincilik ödülleri dikkate alınarak hazırlanan The Cat Report, 11’inci kez sizlerle. Üstelik Yılın Yaratıcı Ajansı – TBWA\Istanbul, Yılın Yeni Nesil Ajansı – Tribal Worldwide İstanbul, Yılın Medya Ajansı – Mindshare Turkey, Yılın PR Ajansı – GoodWorks İletişim Danışmanlığı, Yılın Bağımsız Ajansı – Rafineri, Yılın Çıkış Yapan Yaratıcı Ajansı – Lokal ve Yılın Çıkış Yapan Medya Ajansı – Wavemaker da yıla dair hikâyeleriyle karşınızda.

Yılın en iyi manşetleri ve dergi kapakları

2007 yılından bu yana ülkedeki en çarpıcı gelişmelerin birinci sayfalara nasıl yansıdığını görmemize imkân veren Yılın Manşetleri, Dergi ve Mizah Dergisi Kapakları seçkimiz bu yıl da birbirinden değerli jüri üyelerinin özverili çalışmasıyla, Ajans Press işbirliğiyle belirlendi.

MediaCat'ten 2018'in "en"leri

2019’da ne konuşacağız?

Hafızamızda, dilimizde, e-postalarımızda ve karşılıklı diyaloglarımızda tekrar eden onlarca sektör sözcüğü var. 2019’da yepyeni bir lügat edinir miyiz dersiniz? Olursa sürpriz olur. Çünkü CMO Society üyelerimizin kapılarını çalıp, 2019’da pazarlama dünyasının üzerine en çok konuşacağı kelimeler hangileri olacak diye sorduğumuzda, en fazla tekrar eden kavramların başında yine onun olduğunu gördük: Data!

Medyanın 2018 gündemi

2018 medya dünyası için soluk kesici gelişmelerle doluydu. Türkiye çok yoğun gündem maddelerine sahne olduğu bir yılı daha geride bırakırken; kamuoyunun medya perspektifinden tanık olduğu çarpıcı gelişmeleri sizler için derledik.

Dream Team 2018

2013’ten bu yana devam ettiğimiz Dream Team’i bir kez daha yılın en iyi performans gösteren işlerinin künyelerine bakarak belirledik. MediaCat Yazı İşleri olarak bir fikrin hayata geçirilme sürecinde ne denli hummalı bir çalışma olduğunun farkındalığıyla yürüttüğümüz uzun değerlendirmelerimiz sonucunda 2018 Rüya Takımı MediaCat’in Ocak 2019 sayısında.

MediaCat'ten 2018'in "en"leri

Ad*Watch’ta yılın muhasebesi

Ipsos tarafından gerçekleştirilen ve reklam filmlerinin beğeni, hatırlanma ve WOM düzeylerini aylık olarak raporladığımız Ad*Watch’ta zorlu bir yıl geride kaldı. Yüzde 3’lük hatırlanma barajını geçen kampanya bulmanın giderek güçleştiği bu dönemde, listelerin zirvesinde eğlenceli yönü ağır basan işler ön plandaydı.

Yılın en çok hatırlanan kampanyası Turkcell’in Rafineri imzalı İlk Defa Şelale Gören Adam; yılın en beğenilen kampanyası İGA İstanbul Havalimanı için Alaaddin tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin Zaferi Kutlu Olsun ve yılın en çok konuşturan kampanyası ise Renault Megane Sedan için Publicis tarafından yapılan Sevgilimi Ara işi oldu. medi

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.