MediaCat

Yeni yıla dopdolu başlangıç

MediaCat almanak sayısı sektörün 2023 performansına ışık tutan The Cat Report kapağı, yıla damga vuran başlıkları konu alan özel dosyaları ve 2024 öngörüleriyle raflarda.

Seçimleri atlattık, ekonomideki zorluklarla boğuştuk, ülkemizin acı deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleştik, Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılını kutlarken milli sporcularımızın farklı pek çok branşta ülkemize getirdiği başarılarla gururlandık… Yoğun bir gündem karşısında bir yıla yine yoğun hisler sığdırdık. Her yeni yılda olduğu gibi 2024’e de almanak formatında yayımladığımız ocak sayısıyla yeni bir başlangıç yapıyoruz.

The Cat Report: 2023’ün en iyileri

2023’ün en iyi ajans ve reklamverenlerini ağırladığımız The Cat Report ile her yıl olduğu gibi sektörün yıllık durumuna ve önemli gelişmelerine ışık tutuyoruz.

Sar/l başa*

2024 hem başa sardığımız hem de biraz saldığımız bir yıl olacak gibi görünüyor. Detaylar, Medina Turgul DDB’nin dördüncüsünü yayımladığı trend raporundan MediaCat okurları için derlediği 10 maddelik seçkide.

Dream Team 2023

2023’teki performanslarıyla MediaCat’in gelenekselleşen Rüya Takımı’nda yerini almayı başaran isimlerle hikâyelerini dinlemek üzere bir araya geldik. Bu yıl Takımın CCO’luğunu yine hem Felis hem de The Cat Report’ta Yılın Yaratıcı Ajansı olan Tribal Worldwide İstanbul’un başkanı Arda Erdik üstleniyor. Takımın kreatif direktörleriyse bir kere daha hem Felis’e hem The Cat Report’a göre Yılın Bağımsız Ajansı olan Rafineri’nin Felis 2023 Print & Publishing Felis Bölümü’nden Büyük Ödül ile ayrılan işi The Symbols of Change’in ardındaki isimlerden Eray Cankır ve Ersel Hira. Son olarak, takımın medya planlaması, yine hem Felis hem de The Cat Report’a göre Yılın Medya Ajansı olan EssenceMediacom’un CEO’su Zafer Tipigil’e emanet.

Hayaller seneye

2022’yi “ülke olarak hayatın pek çok alanında sınavlara tabi tutulduğumuz ve bunların pek çoğunda sınıftan boş kâğıtla ayrıldığımız bir yıl” olarak anmıştık. Görünüşe göre 2023’te de ülkece sınıfta kalmanın hüznünü yaşıyoruz. Yaşanan dram ve çalkantıları, her şeye rağmen dinmeyen umut ve hayalleri en iyi anlatan manşetler ile dergi kapakları MediaCat almanak sayısında.

Kalbimiz pop dedi

Barbie ile Oppenheimer arasındaki rekabete Rafadan Tayfa ile yeni bir soluk getirdiğimiz, rap’in listelerdeki liderliğine ara verdiğimiz, Cumhuriyet marşları söyleyip kişisel gelişime eğildiğimiz 2023’ten aklımızda kalanlar da almanak sayımızın sayfalarında bulabilecekleriniz arasında.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.