MediaCat

2017’ye MediaCat’le merhaba deyin

Acısıyla tatlısıyla geride bıraktığımız yılın muhasebesini yaptığımız almanak sayımız raflardaki yerini aldı.

2017’ye MediaCat’le merhaba deyin

MediaCat’in her yıl olduğu gibi, yılın ilk ayında bir önceki senenin muhasebesini yaptığı özel sayısı raflardaki yerini aldı. Tarihinde ilk kez Yılın Reklam Yıldızı olarak bir erkeği kapağına taşıyan derginizin Ocak sayısında, 2016’da Mavi’nin yeni reklam yüzü olarak kamera karşısına geçen İlker Kaleli var. The Cat Report ve onun ışığında belirlenen yılın ajansları, yılın olayı, yılın gazete manşetleri, dergi ve mizah dergisi kapakları, Ad*Watch verileri ve Dream Team 2016 gibi birbirinden önemli başlıklar da bu sayıda sizi bekliyor.

2017'ye MediaCat'le merhaba deyinGeleceğe varış

Robotlar geliyor. Adımlarının sesini ve ağırlığını hissedebiliyor musunuz? Muhtemelen hayır. Çünkü onlar artık insan görünümündeler. Zekaları ise, öğrenme, kendini geliştirme ve hatırlama özellikleriyle sizi alt etmeye son derece meyilli.

Yakın geleceğin en heyecan verici teknolojisine, İlker Kaleli kendi bedeni ve ruhuyla hayat verdi. Mehmet Turgut ise bu kez insan ve robotu birbirine en yakın noktada fotoğrafladı.

The Cat Report: 2016’nın en yaratıcı ajansları

The Cat Report ilk kez dokuz yıl önce yayınlandı. Sektördeki üretkenliğin başka bir göstergesi olan bu rapor dört yarışmayı dikkate alarak hazırlanıyor: Felis, Kristal Elma, Effie ve Cannes Lions. Peki, bu yıl The Cat Report’a göre en başarılı ajanslar hangileri? Yılın Yaratıcı Ajansı, Yılın Yeni Nesil Ajansı, Yılın Medya Ajansı, Yılın Sosyal Medya Ajansı, Yılın PR Ajansları, Yılın En Etkili Ajansı, Yılın Bağımsız Ajansı, Yılın Doğrudan Pazarlama Ajansı, Yılın Sağlık Ajansı, Yılın Etkinlik Ajansı ve Yılın Çıkış Yapan Ajansı MediaCat’te.

Dream Team 2016

2017'ye MediaCat'le merhaba deyin

Üç yıl önce başlattığımız ve yılın işlerine bakarak oluşturduğumuz Dream Team seçkisinin 2016 konukları MediaCat yazı işleri ekibinin uzun araştırmaları sonucu belirlendi. Geçen yılın en değerli künyesinde sekiz kişi yer alıyor.

Yılın olayı

2017'ye MediaCat'le merhaba deyin

Devletin tüm bileşenlerine bir şekilde sızan ancak 15 Temmuz akşamına kadar yarattığı tehlikenin boyutları anlaşılmaz olan cemaat yapılanması, Türkiye’nin 2016 yılındaki en kötü gününün müsebbibiydi. Ülkeyi derinden etkileyen darbe girişiminden sektör de payına düşeni aldı.

Yılın en iyi manşet ve dergi kapakları

2017'ye MediaCat'le merhaba deyin

2007’den bu yana Ajans Press işbirliği ve her yıl alanında söz sahibi jüri üyelerinin önderliğinde belirlediğimiz yılın manşetleri, dergi ve mizah dergisi kapakları 2016 versiyonlarıyla karşınızda. Jüri üyelerinin özverili çalışması sonucu belirlenen seçki, 14 ulusal gazete ve 50’nin üzerinde dergiden süzüldü.

Ad*Watch’ta 2016’nın en iyileri

MediaCat ve Ipsos işbirliğinde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ve ilgili dönemin en beğenilen, hatırlanan ve WOM yaratan reklam filmlerinin sıralandığı referans araştırma Ad*Watch’ta 2016 yılının muhasebesi yapıldı. TBWA\ISTANBUL imzalı, Türk Telekom ve Avea’nın birleşmesini haber veren Birleşme-Fiber Gücü en çok hatırlanan; MullenLowe Istanbul tarafından SEK için hazırlanan Süt İçen Yardımsever Çocuklar en beğenilen ve Concept imzalı Allianz Seninle en çok WOM yaratan işler oldu.

2016’da akıllara kazınan cingıllar

MediaCat, FikriMühim işbirliği ile bir kez daha yılın cingıllarını belirledi. Türkiye’nin 68 ilinden bin 531 kişiyle yapılan online görüşmelere dayanan araştırma sonuçlarına göre, Kalben’in özgün yorumuyla yeniden hayat bulan Haydi Söyle, yılın cingılı unvanına sahip.

MediaCat’te yer alan seçkiler bunlarla da sınırlı değil. İlgiyle okuyacağınızdan emin olduğumuz, arşivlik sayımızda geçen yılın özetini aylık bazda bulacağınız kronoloji 2016, yılın kreatifleri, yılın stratejistleri, yılın yeni markaları, prodüksiyonda çıtayı yükseltenler ve yılın spor sponsorlukları gibi birçok önemli başlık daha var.

Marketer A-List 2016 Ad Age’te

Advertising Age’in her yıl yayınladığı, yılın en başaraılı reklamverenleri listesinin 2016 versiyonunda geleneksel pazarlama metotlarına meydan okuyanları, yeni konumlandırmalarını dataya dayandıranları ve 2016’yı kendilerine geri dönüş yılı ilan edenleri görüyoruz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.