MediaCat

Değişen sektör, değişen hayatlar

MediaCat’in Mayıs sayısı, gündemin sektör ve gündelik yaşamlarımız üzerindeki etkisini ele alıyor.

Değişen sektör, değişen hayatlar

MediaCat bu ay da bir tık uzağınızda. Turkcell Dergilik ve MediaCat Premium üzerinden erişebileceğiniz MediaCat’in Mayıs sayısının gündemini elbette tüm yönleriyle coronavirus oluşturuyor. Kapak konusunda uzman görüşleri ve araştırma şirketlerinden üst düzey yöneticilerin detaylı gündem değerlendirmelerini bulurken, FikriMühim tarafından MediaCat için gerçekleştirilen araştırmayla salgının tüketici ve markalar eksenindeki etkilerini de okuyabileceksiniz.

Salgının ardından TV ekranı

COVID-19 pandemisi sayısız sektörü süratle ve köklü biçimde dönüşüme zorlamaya devam ediyor. Evlerde geçirilen sürenin artışına bağlı olarak medya tüketim alışkanlıkları da dönüşürken, televizyon ekranı da bu dönüşümden nasibini alıyor. Peki, ülke ekranlarında şimdiye kadar gözlenen değişim nasıl bir geleceğin habercisi?

Dijital marka olma zamanı

Markaların müşterilerine ulaşabileceği iletişim kanallarının giderek çeşitlendiğine vurgu yapan Migros Ticaret A.Ş. Marka İletişimi ve CRM Direktörü Kına Demirel, bu dönemin “tam anlamıyla bir markanın dijital marka olarak da bilinmesi ve kurgulanması gerektiğini çok iyi gösterdiğini” ifade ediyor.

Demirel ile müşteri davranışlarında yaşanan değişimi, pandemi sürecinin getireceği yeni değerleri ve yeni dönemin iletişim kanallarını konuştuk.

Pandemi gündemi Twitter’da

Pandemiyle mücadele süreci birçok alanda tüketim alışkanlıklarımızı değiştirdi. Bu dönemde sıklıkla tükettiğimiz haberleri hangi kaynaklardan takip ettiğimizi ve hangilerine daha çok güvendiğimizi irdeledik.

Yeni dönemin kılavuzu medya ajansları

MediaCom Türkiye CEO’su Tolga Üner, pandemi sürecinin mecra yatırımlarına etkisini değerlendirirken medya ajanslarına önemli bir rol biçiyor. Üner’e göre medya ajansları, “aynı marka için çalışan farklı uzmanlık ajanslarını yönlendirecek kılavuz ajans” konumunda.

Tele-hizmetlerin yükselişi

Pandemi süreci sağlık hizmetlerinin yapısını kökten değişikliğe uğrattı. Pek çok ülke bir süredir faaliyette olan ancak yeterince yaygınlaşamamış online sağlık hizmeti girişimlerini yeni düzenlemelerle aktif şekilde kullanmaya başladı. Bu durum hastaları, kendi sağlık sorunlarını yönetme konusunda aktif hâle getirirken, dijital sağlık alanını da yatırımcıların yeni gözdesi kıldı.

MICE’ın kritik kan kaybı

Ülke ekonomilerine kayda değer ölçüde katkıda bulunurken, şehir ekonomileri ve yan ekonomileri de besleyen bir ekosistem olan MICE endüstrisi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle geleceği muğlaklaşan sektörler arasında yer alıyor.

Türkiye’nin etki haritası

Deeper, Instagram evrenindeki takip kümeleri üzerinde çalışan algoritmayla moda, lifestyle, gençlik ve teknoloji konusunda Türkiye’nin etki haritasını çıkardı. 8,6 milyon tekil hesabın analizine dayanan çalışma her bir kümenin merkezindeki ve merkeze en yakın influencer’ları ortaya koyuyor.

Spora duyulan açlık dinmez

Sportsnet Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülüm COVID-19 pandemisiyle darbe alan spor endüstrisinin diğer sektörlere oranla salgından daha az etkilenerek ve süratle toparlanarak çıkacağını düşünüyor. Gülüm’e göre bugünlerde spor içeriklerine duyulan ve giderek artan açlık ise verimli kullanılmaya gayet müsait.

Verinin ederi: Çok bilinmeyenli bir denklem

Twentify, Türkiye’nin en kapsamlı veri gizliliği ve güvenliği araştırmasına imza attı. Araştırmanın sonuçlarını Medina Turgul DDB Executive Strategy Director Berkant Avcı, Wunderman Thompson Dijital Danışmanı Ogan Güner ve İçgörü Danışmanı Bilge Terzioğlu MediaCat için değerlendirdi. İşte Türk tüketicisinin veri gizliliği ve güvenliği ile imtihanına dair şaşırtıcı bulgular.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.