MediaCat

Yenilenen yüzüyle 50 under 30

MediaCat’in Eylül sayısında, sektörün 30 yaş altı yetenekleriyle tanışma fırsatı bulacaksınız.

Yenilenen yüzüyle 50 under 30

MediaCat’in en değerli listelerinden biri olan 30 under 30, MediaCat’in Eylül sayısında yenilendi. Yıllardır bu seçki altında, sektörün gelecek vaat eden yaratıcılarını, sektörün lider isimlerinin önerileri dahilinde belirliyorduk. Bu yıl ise, bir süredir aldığımız talepleri de hesaba katarak, daha büyük bir unvan çeşitliliği yaratmak istedik.

50 under 30 adını verdiğimiz seçkide, kreatiften stratejiste, sosyal medya yöneticisinden yönetmene, illüstratörden veri uzmanına, medya planlamacıdan halkla ilişkiler uzmanına ve daha nicelerine uzanan bir skalada, sektörün 30 yaş altındaki 50 yetenekli ismini bir araya getirdik.

“İş dünyasında yeni evre”

Türkiye’nin dijital dönüşüm karnesi, şirketlerin yapay zekâ gündemi, COVID-19 sonrası iş süreçlerini iyileştirme… İş dünyasının belirsizlik döneminde teknolojiyle olan bağını değerlendiren Microsoft Türkiye CMO’su Doğuş Alev Aka, bundan sonrası için kalıcı çözümler arayışına girileceği görüşünde.

Microsoft Türkiye CMO’su Doğuş Alev Aka

Neden Önemli: Bilimin iletişimi

En son Haziran 2015 sayımızın kapağında irdelemiştik bilimin iletişim problemini. 2020’nin başlarına dek, bu fenomende çok da değişen bir şey yok derken; pandemi çaldı kapımızı. Doğa bilimleriyle ve tıpla hiç olmadığımız kadar yakınlaştık. Bilimin iletişimi bugün itibarıyla her zamankinden daha büyük bir gündem maddesini oluşturuyor.

Koleksiyon değerinde anlar

Asya’nın lider akıllı telefon üreticilerinden OPPO, Türkiye pazarında başarı elde etmek konusunda kararlı. Bir yılı aşkın süredir yaptığı yatırımlarla dikkat çeken marka, reklam kampanyalarında görmeye alışık olmadığımız bir isimle çıkageldi: Acun Ilıcalı. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijan Zhou, #Hayatımbenimkoleksiyonum kampanyasına hayat veren Karbonat’ın Kurucu Ortağı Melih Dinçer ve Acun Ilıcalı’yla OPPO’nun Türkiye serüvenini ve kampanyanın detaylarını konuştuk.

Acun Ilıcalı

Yeni bankacılık

Bankacılığın geleceği, her biri değişim halindeki halkalardan oluşan bir zincirden farksız. Ödeme modellerinin ve dijital bankacılık pratiklerinin önemli bir dönemeçten geçtiğini pandemi günleri, bankaların iş ve hizmet modellerini gözden geçirmelerini zorunlu kıldı. Aynı değişimin en önemli parçaları ise, rekabetin daha da büyüyeceği fintech.

Hassas bir mesele: Viewability

MMA ve MediaCat işbirliğinde, AdColony ve MOAT’ın katkılarıyla gerçekleşen Türkiye’de Reklam Görünürlük Anketi sonuçlandı. Araştırma, reklamverenin dijital reklamın netameli konularından viewability konusundaki hassasiyetini açıkça ortaya koyuyor.

“Kriterimiz WhatsApp aile gruplarına düşmek”

Cannes’ın yayınladığı son 10 yılın en başarılı ajansları listesinde, Avrupa’da dördüncü olan Tribal Worldwide İstanbul’un son yıllardaki dönüşümünü dinlemek için doğru zaman. Ajansın başkanı Arda Erdik, “Bizim vizyonumuz, yaratıcılık ve etki büyüklüğü açısından Türkiye’nin en başarılı ajansı olmayı ve öyle kalmayı becermek” diyor. Hedefe giden yolda en büyük kozları ise “yeni nesil mass işler” yapma yetkinlikleri.

Tribal Worldwide İstanbul Ekibi

Tüketicinin kargo kararı net

FikriMühim tarafından MediaCat için Türkiye’nin 72 ilinden 1000 katılımcıyla gerçekleştirilen ve tüketicilerin kargo şirketleri konusundaki algı, beklenti ve tercihlerini ortaya koyan araştırma sonuçlandı. Kargo şirketi denilince akla gelen ilk marka olan Yurtiçi Kargo, aynı zamanda tüketicilerin “tüm teslimatları tek bir şirketin ulaştırması mümkün olsaydı tercih ederdim” dediği marka konumunda. Araştırma aynı zamanda, pandemi döneminde sektörün genel algısındaki değişimi de raporluyor.

Pandemi döneminde hizmet güvenliği

Leonard L. Berry, Tracey S. Danaher, Lerzan Aksoy ve Timothy L. Keiningham’ın hazırladıkları Service Safety in the Pandemic Age isimli makale, COVID-19 pandemisinden yoğun biçimde etkilenen hizmet sektöründe değişen güvenlik ihtiyacını ve bu doğrultuda gerçekleştirilen inovasyonları yakın merceğe alıyor.

Bugün doyuyoruz, peki yarın?

COVID-19’un yol açtığı küresel panik dalgası, modern dünyanın yarattığı sanal ihtiyaçlara karşı temel ihtiyaçlarımızı yeniden önceliklendirmemize vesile oluyor. Hâl böyleyken gözler kaçınılmaz olarak gıdanın ve tarımın geleceğine çevriliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.