MediaCat

Essence ile MediaCom, Mindshare ile Neo birleşiyor

WPP’nin yeni yapılanmasında Essence ve MediaCom 2023 itibarıyla EssenceMediacom çatısı altında faaliyet gösterirken, Mindshare ve Neo ise Mindshare markasıyla hizmet verecek.

Essence ile MediaCom, Mindshare ile Neo birleşiyor

WPP, GroupM bünyesindeki medya ajansları Essence ve MediaCom’u, medya ajansı network’ü Mindshare’i ise dijital öncelikli performans ajansı Neo ile birleştireceğini duyurdu.

Operasyonların yalınlaştırılması ve müşteriler için inovasyonun ivmelendirilmesi adına alınan karar doğrultusunda MediaCom ve Essence, faaliyetlerini 2023 itibarıyla EssenceMediacom adıyla tek bir çatı altında sürdürecek. EssenceMediacom, dünya genelindeki 125 ofiste 10 bin çalışanıyla hizmet verecek.

EssenceMediacom’un global CEO’luğunu MediaCom Global CEO’su Nick Lawson üstlenirken, Essence Global CEO’su Kyoko Matsushita ise WPP Japonya CEO’luğuna geçiş yapacak.

Yeni yapılanma kapsamında Finecast, Xaxis ve aktivasyon uzmanlarından oluşan topluluk GroupM Services çalışanları ve teknolojileri, WPP’nin tabiriyle “dünyanın lider medya performans organizasyonu” GroupM Nexus’u oluşturmak için bir araya gelecek. Global yapı GroupM Nexus’ta 9 bin çalışan görev alacak.

Neo bünyesindeki dijital öncelikli bin 200 performans uzmanı ve danışmanının Mindshare’in 10 bin medya uzmanıyla entegrasyonu sağlanacak. Mindshare ve Neo, Mindshare markasıyla hizmet verecek.

“Teknolojinin, müşterilerine daimi değişimi yönlendirmelerine ve büyüme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilmeleri için kendilerine sunduğu fırsattan duyduğu tutkuyu dile getiren GroupM Global CEO’su Christian Juhl; GroupM Nexus, Mindshare, Wavemaker ve EssanceMediacom aracılığıyla, müşterileriyle beraber, reklamverenlerin büyüme hedeflerine sadık, herkese fayda sağlayan bir reklamcılık ekosistemi inşasına olan bakış açılarına uygun, teknoloji destekli bir gelecek inşa ettiklerini söyledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.