Maxus ve MEC güçlerini birleştiriyor

GroupM yapı değişikliğine gittiğini duyurdu.

02.06.2017 - 14:27 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Maxus ve MEC güçlerini birleştiriyor

Müşterilerine yönelik sunduğu hizmetleri geliştirmek üzere yapı değişikliğine gittiğini duyuran WPP medya yatırım grubu GroupM, ajansları MEC ve Maxus’un global operasyonlarını ve ekiplerini MEC CEO’su Tim Castree yönetiminde yeni bir medya, içerik ve teknoloji ajansı yaratmak üzere birleştiriyor. Alınan bu karar doğrultusunda Maxus ve MEC güçlerini birleştirerek yeni bir global network oluştururken grubun dijital öncelikli ajansı Essence da tam hizmet medya ajansına dönüşecek. Essence, bu değişimin bir parçası olarak zaman içerisinde GroupM’in müşterileriyle olan ilişkilerini de yönetecek.

Portföyü bundan böyle Mindshare, MediaCom ve lansmanı yapılacak yeni şirketle birlikte üç global medya ajans network’ü ve 2015’te satın aldıkları Essence’tan oluşacak GroupM, önümüzdeki dönemde tüm ajansları ve [m]PLATFORM için yaptığı veri ve teknoloji yatırımlarına da devam etmeyi planlıyor.

Reklamveren için en doğru ve maksimum fayda

GroupM’e global CEO olarak atandığı Ekim 2016’dan beri pek çok organizasyonel değişikliğe giden Kelly Clark, yapılan değişiklik hakkında “Müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri geliştirmeye kararlıyız. Bu adımlar, odaklı bir şekilde inovasyonları hayata geçirmemize yardımcı olurken servis hızımızı da artıracak” açıklamasında bulunurken; GroupM Türkiye CEO’su Demet İkiler değişikliğe ilişkin olarak “Bizim için heyecan verici gelişmeler. Dünyadaki vizyona paralel olarak biz de ortak akıl ile güçlerimizi birleştirerek Türkiye’de reklamverenlerimiz için en doğru ve maksimum faydayı sağlayacak şekilde yolumuzu belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Essence’ın CEO’su Christian Juhl ise “Essence’taki yönetim ekibi, bunun müşterilerimiz ve çalışanlarımız için yaratacağı fırsatlar konusunda çok heyecanlı. Misyonumuz, reklamı dünya için daha değerli hale getirmek. Bünyemize katılacak yeni yetenekler, hizmetler ve pazarlarla bunu daha büyük bir sahnede yapabileceğiz” dedi.

Kasım 2016’da Maxus Global CEO görevinden GroupM Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine atanan Lindsay Pattison ise, “Dönüşme isteğimizin sinyallerini açık bir şekilde verdik. Bu, ilham veren ve ödüllendiren çalışma ortamlarıyla en iyi yetenekleri çekip tutacak, ayrışan kültürler ve yaklaşımlar yaratacak ve müşterilerimizin kazanmalarına daha fazla yardımcı olmamızı sağlayacak şekilde, her ajansımızın geleceği için daha anlamlı yatırımlar yapmamıza imkân veriyor” yorumunu yaptı.

Pattison ile aynı dönemde MEC CEO koltuğuna getirilen Tim Castree ise şunları söyledi: “Maxus ve MEC ortak değerleri ve hedefleri paylaşıyor. Her iki network de güçlü bir yerel pazar mevcudiyetine ve girişimci motivasyona sahip. Birlikte tanıtımını yakında gerçekleştirmeyi sabırsızlıkla beklediğimiz heyecan verici yeni bir medya, içerik ve teknoloji ajansı yaratabileceğimize inanıyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.