MediaCat

Mindshare’de Vodafone kutlaması

Markanın yeni dönemde birlikte çalışacağı medya ajansını seçmek için yürüttüğü konkur sonuçlandı.

Mindshare’de Vodafone kutlaması

İngiliz telekomünikasyon devi Vodafone‘un medya ajansını belirlemek için küresel ölçekte yürüttüğü konkuru sonuçlandı.

Uluslararası kaynaklarda markanın yıllık 600 milyon sterline (2,1+ milyar lira) ulaşan medya harcamasını yönetecek ajansın GroupM bünyesinde faaliyet gösteren MEC olacağı belirtiliyor. Bununla birlikte, sürece yakın kaynaklar markanın Türkiye’deki medya planlama ve satın alma faaliyetleri için GroupM bünyesinde MEC ve Mindshare çalışanlarından oluşan karma bir ekiple yoluna devam edeceğini söylüyor. Mindshare’in Turkcell deneyimi nedeniyle tercih edildiği ve her iki ajansın ekiplerinden ‘Team Red Media’ isimli bir ajansın kurulacağı ifade ediliyor.

Mindshare'de Vodafone kutlaması

Turkcell ne olacak?

Vodafone’u müşterileri arasına ekleyen Mindshare‘in, hâlihazırda medya planlama satın alma faaliyetlerini yürüttüğü Turkcell ile ilişkisinin ise bu gelişmenin ardından nasıl şekilleneceği şu an bilinmiyor. 2014 yılı başında yeni bir medya ajansı aradığı haberi sektörde duyulan Turkcell konu hakkında bir açıklama yayınlamış ve uzun yıllardır birlikte çalıştığı Mindshare’in yanı sıra Media Teamwork’ten de destek alacağını söylemişti.

Konuya yakın kaynaklar Turkcell’in Mindshare’e düşen payı için geçtiğimiz yılın sonunda Publicis grubundan ayrılan Muharrem Ayın‘ın kurucusu olduğu ajans Open‘ın ismi geçiyor. Open ve Media Teamwork’ün Turkcell’in medya faaliyetlerini yüzde 50’şer payla yönetecekleri konuşuluyor.

Vodafone, yaklaşık 17 yıldır Omnicom Grup bünyesinde yer alan OMD ile çalışıyordu.

Mindshare Türkiye’nin konu hakkındaki açıklaması için tıklayın.

Fotoğraflar: RobertoTrivella@flickr ve @MindshareTurkey

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.