MediaCat

KadınErkekEşittirNokta!

YANINDAYIZ Derneği, KadınErkekEşittirNokta! temalı konferansıyla cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekilecek.

KadınErkekEşittirNokta!

Türkiye’de sanat ve iş dünyasından 40 erkek tarafından, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve her türlü ayrımcılıkla mücadele edilmesi adına kurulan YANINDAYIZ Derneği; ekonomik, sosyal ve siyasi yaşamda cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 24 Ekim tarihinde KadınErkekEşittirNokta temalı bir konferans düzenleyecek.

İstanbul’da Sabancı Center Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonu’nda Mert Fırat ve Yekta Kopan’ın sunuculuğunda düzenlenecek konferansta toplumsal cinsiyet eşitliği, eşit eğitim olanaklarının sağlanması ve çocuk istismarının önlenmesi yönünde fark yaratan çalışmalara imza atan ve Malavi tarihinin ilk kadın kabile reisi olan Theresa Kachindamoto da konuşmacı olarak yer alacak.

Konferans kapsamında gerçekleşecek Berber Dükkânı Sohbeti bölümünde erkek terörüne karşı sıfır tolerans konusu işlenecek. Konferansın Kadın Dostu Şirketler bölümünde Shell yetkilileri “Kadın Enerjisi” projesini, Mey Diageo yetkilileri ise babalık izni uygulamasını anlatacak.

Kadın eşitliği için erkekler de mücadele etmeli

YANINDAYIZ Derneği Kurucu Başkanı Nur Ger, konferansla ilgili sözlerinde, “Günümüzde toplumsal cinsiyet eşitsizliği ekonomi, siyaset, eğitim, sağlık gibi birçok alanda karşımıza çıkıyor. Ailede, ekonomide ve toplumda karar vericilerin, yasa koyucuların ağırlıklı erkek olmasından dolayı değişimin erkeklerden başlaması gerektiğini düşünüyoruz. Tam eşitliğe ancak meseleyi yaratan erkekleri de dahil ederek ulaşabiliriz. Bu eşitliği sağlamak sadece kadınların meselesi değildir. Toplumun diğer yarısını oluşturan erkeklerin de meselesi olmalı ve erkekler de kadınlarla toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için mücadele etmeli. Biz buna inanıyor ve bu yönde çalışıyoruz. Erkekleri hedef alarak, erkeklerle birlikte, başta kadına yönelik şiddetin sonlandırılması için farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Konferansın amacı eğitim, sağlık, çalışma hayatı, ev emeğinde ortaklık gibi hayatın tüm alanlarında tam eşitliğin vurgulanması olacak” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.