MediaCat

Yeşil sahaları değil, dünyayı fethetmek için

Nike’tan dünya şampiyonu ABD Kadın Milli Futbol Takımı’na coşkulu bir kutlama.

Yeşil sahaları değil, dünyayı fethetmek için

Bu yıl FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda mücadele eden birçok takımın sponsorluğunu üstlenen ve turnuva öncesinde yayınladığı reklam filminde “Hayallerini değiştirme. Dünyayı değiştir.” mesajı veren Nike, turnuvayı şampiyon tamamlayan ve kupaya dördüncü kez uzanan ABD Kadın Milli Futbol Takımı’nı Wieden + Kennedy Portland imzalı bir filmle tebrik ediyor.

Turnuva finalinde Hollanda’yı 2-0 mağlup ederek kupaya uzanan futbolcuları selamlayan film, markanın herkesi “çılgın” hayallerinin peşinden koşmaya davet ettiği Dream Crazier söyleminin dışında değil elbet. “I believe that we will win!” tezahüratıyla başlayan filmde şampiyonluğun yalnızca kadınlar için değil, herkes için ilham kaynağı olacağı ve elde edilen başarının da herkesin lehine olduğu aktarılıyor.

Filmde turnuvada en çok gol atan oyuncuya verilen Altın Ayakkabı ve en değerli oyuncuya verilen Altın Top ödüllerinin sahibi olan, ABD Başkanı Donald Trump’la girdiği polemikle gündeme gelen 34 yaşındaki Megan Rapinoe’ya da özel bir yer ayrılıyor.

Rapinoe, Colin Kaepernick’in 2016’da başlattığı, siyahlara yönelik baskıları protesto etmek amacıyla maçlarda ulusal marş sırasında diz çökme protestolarına destek veren ilk sporcular arasındaydı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.