MediaCat

Dünyanın en garip 5 evlilik geleneği

Save the Children’dan çocuk gelin dramına dikkat çeken bir farkındalık kampanyası.

Dünyanın en garip 5 evlilik geleneği

Evlilik… Hayatlarını paylaşma arzularını resmiyete döken çiftlerin en mutlu günü, değil mi? Ne yazık ki bu tanım, tüm evlilikler için geçerli değil. Mutluluk, sevinç ve eğlenceyle karşılanması gereken bu yeni hayat bazıları için dehşet ve gözyaşı dolu bir kâbusun başlangıcı.

Dünyada her yedi saniyede bir 15 yaş altında bir kız çocuğu evlendiriliyor. Konuyla ilgili farkındalık yaratmak ve çocuk evliliklerinin önüne geçmek amacıyla Save the Children Danimarka, Danimarka Dış İşleri Bakanlığı’yla birlikte, dünyanın dört bir yanında hâlâ yaşatılan evlilik geleneklerini odağına aldığı bir kampanya hazırladı.

Nikahtan sonra damadın çoraplarını kesmek, dans eden damadın üzerine para atmak, gelin ve damadın temizlemeleri için porselen kırmak ve damadı falakaya yatırmak gibi pek çok “garip” evlilik geleneğinin anlatıldığı kampanyada bir numarada kız çocuklarının evlendirilmesi geleneği yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.