Çocuklara izletilmemesi gereken bir film

Women's Aid, aile içi şiddete içinde şiddetin olmadığı bir reklam filmiyle dikkat çekiyor.

10.09.2018 - 10:17 | Arzu Nilay Kocasu

Çocuklara izletilmemesi gereken bir film

Birleşik Krallık menşeli kadın dayanışma ve destek örgütü Women’s Aid’in gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre, İngiltere’de yaklaşık 160 bin çocuk aile içi şiddetin vuku bulduğu bir ev ortamında büyüyor.

Çocukların tanıklık ettikleri şiddetin onların gelişimi üzerindeki olumsuz etkisine dikkat çekmek isteyen organizasyon, reklam ajansı WCRS işbirliğiyle, aile içi şiddeti onu ekrana taşımadan anlatan bir reklam filmi yayınladı. WCRS ve Women’s Aid’in reklam filminin gösterimi için İngiliz Film Sınıflandırma Kurulu’ndan (The British Board of Film Classification) sertifika aldıkları filmin editlenmemiş versiyonunu izlemek için 18 yaşın üzerinde olmanız gerekiyor.

7 Eylül’de yayına giren ve Ekim ayına kadar Birleşik Krallık’taki sinemalarda gösterilecek kampanya, sosyal medyada da #160kchildren etiketiyle internet kullanıcıları nezdinde farkındalık yaratmayı hedefliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Women's Aid
  • Reklam Ajansı: WCRS
  • Yönetmen: David Dearlove
  • Yapımevi: Riff Raff
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.