Yok olmakta olan söğütlükte rüzgâr

İngiliz sivil toplum kuruluşundan, çocuk edebiyatı klasiklerinden Söğütlükte Rüzgâr için çarpıcı bir devam hikâyesi.

29.03.2019 - 14:14 | Arzu Nilay Kocasu

Yok olmakta olan söğütlükte rüzgâr

Kenneth Grahame’ın 1908 yılında yazdığı Söğütlükte Rüzgâr (The Wind in the Willows), Türkçe de dahil pek çok dile çevrilmiş uluslarası üne sahip bir çocuk kitabı. İngiltere’deki bir nehir kıyısında bulunan söğütlükte yaşayan bir kara kurbağası, bir su sıçanı, bir köstebek ve bir porsuğun maceralarını anlatan kitap, çocuklara sunduğu hikâyenin yanı sıra bu hikâyeye arka plan teşkil eden doğa tasvirleriyle de çocuk edebiyatının en bilinen eserlerinden.

Ancak, kitabın ilk kez yayımlanmasından bu yana geçen bir asrı aşkın sürede, Birleşik Krallık’ın doğal zenginliği son hızla azaldı ve azalmaya devam ediyor. Yakında, kitaba konu olan doğal güzelliklerden geriye hiçbir şey kalmayabilir.

Konu hakkında farkındalık yaratarak insanın doğa üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmeyi amaçlayan sivil toplum kuruluşu The Wildlife Trusts, dört arkadaş için günümüzde geçen bir devam hikâyesi tasarladı. Bölgedeki doğanın karşı karşıya olduğu yıkım hakkında mümkün olduğunca çok kişiyi bilgilendirmek için Sir David Attenborough, Stephen Fry, Catherine Tate, Alison Steadman ve Asim Chaudhry gibi ünlü simalarla anlaşan kuruluşun yayınladığı iki dakikalık film reklam ajansı Don’t Panic imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: The Wildlife Trusts
  • Reklam Ajansı: Don't Panic
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.