Polonya’dan hayat kurtaran ilan

Karbon monoksit kaynaklı ölümlerin önüne geçmek için bir kağıt parçası yeterli.

17.05.2018 - 10:51 | Arzu Nilay Kocasu

Polonya'dan hayat kurtaran ilan

Kokusuz ve ölümcül bir gaz olan karbon monoksit Amerika’da yılda 430’a yakın, Polonya’daysa 100 kişinin ölümüne sebep oluyor. Bu duruma dikkat çekmek isteyen Grey Group Polonya, Polonya’nın en önemli perakendecileri ve Polonya İtfaiyesi işbirliğiyle bir kampanya hazırladı.

Grey Group Polonya Art Direktörü Dominika Halas’ın doğduğu ve karbon monoksit zehirlenmelerinin hayli sık görüldüğü Silezya’nın içinde bulunduğu durumun çıkış noktası teşkil ettiği kampanya, hayat kurtarmak için karmaşık teknolojiler sunan pek çok kampanyadan farklı olarak çok daha basit bir çözüm sunuyor: El ilanı.

Kampanya kapsamında Pepco, Lewiatan ve Złote Tarasy gibi büyük perakende markalarının el ilanlarının sonuna ufak bir kılavuz ekleyen ajans, ilanı gören Lehlerin ellerindeki kağıt parçasıyla yapacakları ufak bir testle karbon monoksit zehirlenmesi riskiyle karşı karşıya olup olmadıklarını anlamalarını sağladı.

İlanı alıp evlerindeki havalandırıcının önünde tutan vatandaşlar ilan yere düşmezse havalandırmanın çalıştığını, düşerse tıkalı havalandırma nedeniyle karbon monoksit tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını henüz çok geç olmadan anlamış oldular.

28 milyon el ilanının basıldığı kampanyayla 40 milyona yakın kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Polonya'dan hayat kurtaran ilan

Polonya'dan hayat kurtaran ilan

KÜNYE

  • Reklamverenler: Pepco, Lewiatan, Złote Tarasy, Polonya İtfaiyesi
  • Reklam Ajansı: Grey Group Polonya
  • ECD: Jakub Korolczuk
  • Art Direktör: Dominika Hałas
  • Reklam Yazarı: Jakub Korolczuk, Marek Górski
  • Katkıda bulunanlar: Per Pedersen, Anna Pańczyk, Adam Śmiłowski, Rafał Ryś, , Anna Green, Aleksandra Śliwińska, Izabela Łukaszewska – Grygoruk, Weronika Kendra, Dominika Jezierska, Karolina Gruza
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.