MediaCat

En büyük sihir ailedir

Disney yeni yıl kampanyasıyla Make-A-Wish®’e 1 milyon dolar kaynak yaratmayı hedefliyor.

En büyük sihir ailedir

Disney Tüketici Ürünleri, Oyunlar ve Yayıncılık Birimi tarafından, yeni yıl dönemine özel olarak hazırlanan ve Disney’in çocuklara yardım derneği Make-A-Wish® ile küresel ölçekte 40 yıldır süregelen işbirliğini destekleyen #EnBüyükSihirAiledir (#FromOurFamilyToYours) kampanyası bugün itibarıyla başladı.

Bir büyükanne ile torununun hikâyesinin anlatıldığı üç dakikalık bir animasyonun da eşlik ettiği kampanya kapsamında Make-A-Wish®’e toplamda 1 milyon dolar kaynak yaratmayı hedefleyen Disney, kampanyanın Avrupa ayağında Disney hayranlarına reklamda yer alan ve sınırlı sayıda üretilen nostaljik Mickey peluş oyuncağını Disney Store’lardan ve ShopDisney.eu sitesinden satın alarak Make-A-Wish®’e bağışta bulunma fırsatı sunuyor.

EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika), Kuzey Amerika ve Okyanusya’da; toplam 26 ülkede, televizyon, dijital platformlar ve Disney’in kendi mecralarında gösterime giren üç dakikalık animasyon ülkemizde de Disney Channel Türkiye’nin YouTube kanalından hedef kitlesiyle buluşuyor.

Disney EMEA Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Tasia Filippatos kampanya hakkında “Hediyeleşme ve yardımlaşmanın ön planda olduğu yılbaşı döneminde, Disney olarak uzun yıllardır desteklediğimiz Make-A-Wish®’e kaynak yaratabilme imkânı sunan böylesi özel bir reklam kampanyası hayata geçirmiş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Kampanya kapsamında hedefimiz; aile bağları, sevgisi ve özel günlere özgü gelenek temaları aracılığıyla ilham verici evrensel bir hikâye anlatabilmek. Disney hayranlarının bu kısa filmi çok beğeneceğini umuyoruz” açıklamasında bulunurken, Make-A-Wish® – Bir Dilek Tut Derneği Türkiye Genel Müdürü Füsun Kuran ise konu hakkında şu sözleri söyledi

“Disney ile 40 yıldır süregelen küresel ortaklığımız dünyanın dört bir yanında çocuklarımızın birçok dileğinin gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Bu yeni yıl kampanyasının bir parçası olmaktan dolayı gerçekten mutlu ve heyecanlıyız. Yılbaşı dönemleri, birçok aile için özel anıları kutlama açısından çok anlamlı bir dönem. Disney’in desteğiyle daha da fazla sayıda çocuğumuz için yaşamı değiştiren dilekleri gerçekleştirme fırsatına sahip olmak harika. Tüm izleyenlerin bu kısa animasyon filmini beğeneceğine ve kampanyaya katkıda bulunacaklarına yürekten inanıyoruz.”

Disney EMEA Bölgesi Marka Pazarlama ve Kreatif Bölümü Direktörü Angela Affinita önderliğindeki kurum içi kreatif ekibi tarafından, Flux Animation Studios işbirliğinde hazırlanan reklam filminde yer alan ve sözleri PARKWILD imzası taşıyan Love is A Compass şarkısının yorumu İngiliz Sanatçı Griff’e ait. Kampanya için özel olarak bestelenen bu parçanın yer aldığı tekli, tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de bugünden itibaren çeşitli müzik platformlarından indirilebilecek. 31 Aralık 2020 tarihinden önce gerçekleştirilen her bir indirmeden elde edilen gelirin tamamı Make-A-Wish®’e bağışlanacak.

Kampanya hakkındaki hislerini “Disney’in Make-A-Wish®’i destekleyen yeni yıl kampanyasına dâhil olmaktan dolayı büyük heyecan duyuyorum. Şarkının sözleri ve reklam filmindeki hikâye anlatımı çok etkileyici ve önemli. Aile ve sevdiklerimiz, birçoğumuzun yılbaşı dönemlerinde en çok düşündüğü temalar –özellikle de bu yılbaşı döneminde” sözleriyle ifade eden Griff’iin seslendiği tekli ve sınırlı sayıda üretilen nostaljik Mickey peluş oyuncak satışlarıyla #DisneydenSevgilerle (#LoveFromDisney) sosyal medya kampanyası da bugün itibarıyla başladı.

Hayranlarını Facebook, Instagram ya da Twitter’da mutlu aile anılarını #DisneydenSevgilerle (#LoveFromDisney) etiketiyle paylaşmaya davet eden Disney, 100 bin dolara kadar üst sınırı bulunan kampanya kapsamında, Türkiye de dâhil tüm ülkelerden Disney hayranlarının yapacağı her bir paylaşım için Make-A-Wish®’e 1 dolar bağışta bulunacak.

Kampanya kapsamında pek çok farklı kategoriden lisanslı Disney ürünü de seçili perakende noktalarında hayranlarının beğenisine sunulacak. Ayrıca, kampanyaya özel olarak üretilen nostaljik Mickey peluşlarından 75 tanesi Türkiye, İsrail ve Yunanistan bölgesinde Make-A-Wish® dilek çocuklarına hediye edilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.