MediaCat

Dünya için hayatı seç

Trainspotting’in meşhur mantrası iklim değişikliği için bir kere daha ekranlarda.

Dünya için hayatı seç

Irvine Welsh’in aynı isimli romanından uyarlanarak 1996 yılında beyazperdeden sevenleriyle buluşan Trainspotting’de Renton’dan dinlediğimiz meşhur monolog Choose Life, bu kez iklim sorununa karşı farkındalık yaratmak için yenilenmiş bir versiyonuyla ekranlarda.

2021’de Birleşik Krallık’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) arifesinde herkesi iklim değişikliği konusunda düşünmeye sevk etmek isteyen The Global Goals, kampanyanın insanların eski alışkanlıklarına geri dönmek yerine daha iyi bir dünya inşa etmelerini sağlamaya ilham vermesini umduklarını belirtiyor.

Trainspotting’in Diane’ı Kelly MacDonald’ın seslendirdiği iki dakikalık film aracılığıyla herkesi iklim değişikliği konusunda bilgilenmeye davet eden inisiyatifin destekçilerinden biri de filmde canlandırdığı Begbie karakteriyle hafızalara kazınan Robert Carlyle.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.