Dünyayı kadınlar yönetseydi

Sally Hansen'in "Shetopia" önermesi Anomaly imzası taşıyor.

06.10.2017 - 14:32 | Tuğba Özögretmen

Dünyayı kadınlar yönetseydi

Coty çatısı altındaki güzellik markası Sally Hansen’in ilk global reklam kampanyası, dünyayı kadınların yönettiği bir düzen hayal ediyor. Kadın futbolcular, kadın patronlar, kadın politikacılar… Anomaly tarafından hazırlanan SheTopia isimli film, kadınlara yönelik önyargıları tersine çeviren bir tablo koyuyor ortaya.

Markadan gelen açıklamaya göre kampanyanın ilham kaynağı, 1940’ların başarılı iş kadını ve markanın kurucusu Sally Hansen. Filmde yer alan isimlerden bazıları ise şöyle; kadınların iş hayatında erkeklerle eşit maddi imkanlara sahip olması için mücadele veren, Ladies Get Paid Kurucusu Claire Wasserman; kanseri yenen bir iş kadını ve CEO olan Angela Benton; ve dünyanın en büyük motosiklet koleksiyonuna sahip kadını Jessica Haggett.

Filmin yönetmen koltuğunda daha önce UNWomen’da da çalışmalar yürüten Natalie Rae var. Benzer şekilde kreatiflerin ve prodüksiyon ekibinin büyük kısmını da kadınlar oluşturuyor. Filmdeki Woman isimli şarkı ise Beyoncé’nin Lemonade albümünden de tanıdığımız ve feminist şarkı sözleriyle nam salmış olan müzisyen Diana Gordon’a ait.

Kampanyanın filmleri 50’den fazla ülkede yayınlanacak.

KÜNYE

  • Reklamveren: Sally Hansen
  • Reklam Ajansı: Anomaly
  • Yönetmen: Natalie Rae
  • Fotoğraf Direktörü: Rina Yang
  • Editör: Hollie Singer
  • Sound Mixer: Elizabeth Mcclanahan
Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.