Hayat kurtaran pasta

Şeker, krema ve çikolata hayatınızı kurtarabilir.

06.09.2019 - 10:35 | Arzu Nilay Kocasu

Fransa Yol Güvenliği Gözlemevi ONISR (Observatoire National Interministériel de la Sécurité Routière – The French Road Safety Observatory) verilerine göre Temmuz 2019’da Fransa’da bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla daha fazla trafik kazası gerçekleşmiş. Belçika’da da gözlemlenen bu artan grafiği tersine çevirmek ve direksiyon başındakileri daha dikkatli olmaya teşvik etmek isteyen Renault Belçika, Responsible Young Drivers işbirliğinde eğlenceli bir farkındalık kampanyası hazırladı.

Belçikalı şoförlerin yüzde 87 gibi büyük bir oranının yolcu koltuğunda bir yiyecek olduğunda daha dikkatli araba kullandıkları verisinden hareketle hazırlanan ve şoförün yanına en ufak bir sarsıntıda parçalanacak şekilde pişirilmiş bir pastanın oturtulduğu Safety Cake isimli kampanya reklam ajansı Montierbrigarde imzası taşıyor.

Montierbrigarde’ın kurucu ortağı ve kampanyanın fikir babası Joost Berends, fikrin doğum hikâyesini şu sözlerle anlatıyor: “Yaptığımız bir anket neticesinde sürücülerin bu yönde bir eğilimleri olduğunu öğrendik ve sonuç, ne kadar saçma olursa olsun, ortada. Safety Cake kampanyasıyla, güçlü bir mesaj iletmek ve direksiyon başındakileri bilinçlendirmek amacıyla herkes nezdinde anlamı olan bir durumdan yararlandık.”

Sosyal medyada #TreatYourFriendsLikeACake etiketiyle devam eden kampanyanın reçetesine Safetycake.be adresinden ulaşmak mümkün.

KÜNYE

  • Reklamveren: Renault, Responsible Young Drivers
  • Reklam Ajansı: Mortierbrigade
Kaynak: Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.