MediaCat

Suyunuzu nasıl içiyorsunuz?

ABD’den plastik tüketimine karşı farkındalık kampanyası.

Suyunuzu nasıl içiyorsunuz?

Pet şişeler hayatımıza 90’lar gibi görece yakın bir tarihte girmiş olmasına rağmen bugün, dünya genelinde, yılda 500 milyar pet şişe tüketiliyor. Bu yüksek talebi karşılamak için üretilen tüm plastik ürünlerin ise yalnızca yüzde 9’u geridönüşüme yollanıyor. Bu bilgiler ışığında yapılan tahminlere göre, 2050 yılına kadar, okyanuslarda yüzen plastik ürün sayısının balık sayısını aşacağı öngörülüyor.

Okyanusların ve deniz yaşamının karşı karşıya olduğu insan temelli sorunlara çözüm bulmak amacıyla çalışan ABD’li kuluçka merkezi Lonely Whale, plastik pipet kullanımının doğaya verdiği zararı anlatmak için hazırladığı #StopSucking inisiyatifinin ardından bu kez pet şişe kullanımının yıkıcı etkilerini odağına alan bir kampanya yayınladı.

Zooey Deschanel, Jason Mamoa, Aidan Gallagher, Holly Frazier ve Nia Sioux gibi ünlü simaların yer aldıkları #HydrateLike kampanyası, pet şişelerinin doğaya verdiği zarar ve su içerken pet şişe yerine kullanılabilecek daha sağlıklı alternatifler hakkında insanları bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.