MediaCat

Vodafone konkurunun detayları netleşiyor

Vodafone’un Türkiye’de GroupM’den alacağı medya hizmetinin ayrıntıları ortaya çıkıyor.

Vodafone konkurunun detayları netleşiyor

İngiliz telekomünikasyon devi Vodafone‘un medya ajansını belirlemek için küresel ölçekte yürüttüğü konkuru sonuçlandı. Konu hakkında yaptığımız önceki haberde küresel konkurun galibinin GroupM bünyesinde faaliyet gösteren MEC olduğunu fakat markanın Türkiye’deki medya faaliyetlerini Mindshare ve MEC ekiplerinden oluşturulacak ‘Team Red Media’ isimli yapının yürüteceğini duyurmuştuk.

Mindshare, haberi genel hatları ile doğrularken ayrıntılara da açıklık getirdi. Ajans, küresel konkurun galibinin GroupM olduğunu ve Vodafone’un medya faaliyetlerini küreselde büyük ölçüde MEC tarafından yürütüleceğini söyledi. Ancak, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerde ‘Team Red’ ismi ile GroupM çalışanlarından oluşacak ekipler kurulacağını belirtti.

Türkiye’deki Team Red, ayrı bir ajans olmaktan çok bir departman gibi görev yapacak bu yeni yapı Türkiye’de ilk etapta Mindshare ve MEC çalışanlarından seçilecek bir ekiple oluşturulacak. Yine, GroupM diğer ajanslarından çalışanları da bu yapıya dâhil edebilecek.

Turkcell‘le geleceklerinin nasıl şekilleneceğini sorduğumuz Mindshare, şu aşamada müşterileri ile işbirliklerinin devam ettiğini ve herhangi bir değişiklik olmadığını dile getirdi. Mevcut durumda Turkcell’in medya planlama ve satın alma faaliyetlerini Mindshare ve Media Teamwork birlikte yürütüyor.

Konu hakkındaki ilk haberimiz için tıklayın.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.