MediaCat

ING Emeklilik’in reklam ve medya konkurları sonuçlandı

Marka gelecek dönemde McCann İstanbul ve Universal McCann’le çalışacak.

ING Emeklilik’in reklam ve medya konkurları sonuçlandı

ING Emeklilik, yoğun bir sürecin ardından reklam faaliyetleri için McCann İstanbul, medya planlama ve satın alma çalışmaları için ise Universal McCann ile iş birliği yapma kararı aldı.

Küresel ajansların davet edildiği ve üç aşamalı olarak gerçekleşen reklam ajansı konkuruna 7 ajans katıldı. Bir ay boyunca devam eden süreçte ikinci aşamaya 4, finale ise 2 ajans kaldı. Finale kalan ajanslar arasından seçilen McCann İstanbul, ING Emeklilik’in marka konseptinin yaratılması ve geliştirilmesi, marka stratejisinin belirlenmesinden sorumlu olacak. Ayrıca şirkete, çizgi altı ve çizgi üstü reklam hizmeti verecek.

ING Emeklilik, medya planlama ve satın alma konkurunu ise iki aşamalı olarak gerçekleştirdi. 2,5 ay süren ve 4 ajansın katıldığı konkurda finale kalan 2 ajans arasından iş ortaklığı için Universal McCann tercih edildi. Universal McCann, önümüzdeki dönemde medya ve planlama stratejilerinin geliştirilip medya satın alma faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda ING Emeklilik’e destek verecek.

ING Emeklilik Marka ve İletişim Müdürü Gökçe KayaING Emeklilik’in önümüzdeki dönemde müşterilerine NN Hayat ve Emeklilik markasıyla hizmet vereceğini hatırlatan marka ve iletişim müdürü Gökçe Kaya, bu dönüşüm sürecini en doğru ve verimli şekilde geçirmek amacıyla yeni reklam ve medya planlama şirketleriyle devam etme kararı aldıklarını söyledi. Kaya;

“Konkur sürecinde tüm ajansların bizimle birlikte aynı heyecanı paylaştığını ve çok başarılı projeler dinlediğimizi ifade etmek isterim. Seçilen ajanslar ise stratejik ve kreatif açıdan markamızı en iyi şekilde anlayan ve önümüzdeki marka dönüşüm sürecini en doğru şekilde yürüteceğine inandığımız ajanslar oldu. Yeni ajanslarımızla birlikte marka değerlerimizi en uygun biçimde yansıtacak çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

Giriş görseli: redvers@flickr

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.