MediaCat

Ve Asya ajitasyonu keşfetti

Dünya Asya’dan çıkan trajik reklamları konuşuyor.

Ve Asya ajitasyonu keşfetti

Asya’da Batılı anlamda bir bireysellik yoktur; kahramanlar anonimdir. İşte bu anonim kahramanlar, son aylarda tüm dünyayı gözyaşlarına boğan reklam filmlerine konu oldular. Pazarlamayla tanışıklığı çok da eskilere dayanmayan Asyalı tüketicileri markalarla kaynaşmaya teşvik eden bu reklamların viral etkisi kıta sınırlarını aylardır aşıyor; duygusal etkileriyle Batılı izleyicileri de içine çekiyor.

Karşılıksız ihtimam, sevgi ve dostluk gibi Batı’nın kodlaya kodlaya bîhal olduğu temaları en naif, belki de en klişe ama sonuçları itibarıyla yürek burkan halleriyle işleyen bu reklamlar şimdilik izlenme rekorları kırıyor. Aralarında Taylandlı sigorta firması Thai Life Insurance ve mobil firması TrueMove H’in de bulunduğu serinin sürpriz ismi ise kuşkusuz Google. Hindistan ve Pakistan arasında on yıllardır seyreden ihtilaflı vaziyete de değinen reklam filmi arkadaşlığı onurlandırıyor.

Thai Life Insurance: Unsung Hero

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: Business Insider

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.