MediaCat

O çocuklara ne oldu?

UNICEF bir yılın ardından Suriyeli mülteci çocuklar Malak ve Mustafa’yı ziyaret ediyor.

O çocuklara ne oldu?

Suriye’de yaşanan savaş ve beraberinde gelen mülteci meselesini -yalnızca Suriyelilerin değil tüm dünyanın sahiplenmesi gereken bir mesele olduğunu hatırlatmak amacıyla- Suriyeli çocukların gözünden anlatmak isteyen UNICEF, geçtiğimiz aylarda, ABD’li reklam ajansı 180LA imzalı Unfairy Tales kampanyasını yayınlamış; hedef kitlenin yanı sıra Cannes Lions gibi sektör organizasyonlarının da takdirini kazanmayı başarmıştı.

#ActOfHumanity etiketiyle desteklenen ve bazı hikâyelerin çocuklar için uygun olmadığını söyleyerek herkesi bu hikâyeleri değiştirmeye davet eden kampanya, ikinci ayağında, Suriyeli çocuklar Malak ve Mustafa’nın aradan geçen bir yılda hayatlarının geldiği noktayı gösteren iki yeni filmle devam ediyor.

“Yaklaşık 50 milyon çocuk yollarda -bu çocukların 28 milyonu çatışma yüzünden evlerinden kaçmak zorunda kaldı” diyor UNICEF İletişim Direktörü Paloma Escudero: “Dünyanın dört bir yanında insanlar göçmen ve sığınmacı çocuklara karşı insani tutumlar sergiliyor, onları okullarına ve topluluklarına kabul ediyorlar. Merhamet dolu bu küçük adımlar bireylerin yaşamında büyük farklılıklar yaratabilir; bizler de daha fazla insanı bu çocuklarla empati kurmaları yönünde teşvik ediyoruz.”

“Çok fazla insan kampanyadan etkilendi ve çocuklara ne olduğunu öğrenmek istedi” diyor 180LA ECD’si Eduardo Marques kampanyanın ilk ayağındaki iki filmi kastederek: “Malak ve Mustafa’nın kendilerine Almanya’da yeni birer ev bulduklarını bildirmekten mutluluk duyuyoruz ama bu çocukların yeni topluluklarında kabul görmeleri gerektiğini ve yapılacak hiçbir iyiliğin az sayılmayacağını asla unutmamalıyız.”

Yeni reklam filmleri de UNICEF’in sosyal medya kanallarından #ActOfHumanity etiketiyle paylaşılmaya devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.