Bitmeyen bir hamilelik hikâyesi

Belçikalı STK zij-kant vzw, yeni reklamında başrolü kariyer ile annelik arasında seçim yapması gereken bir kadına veriyor.

03.03.2020 - 15:44 | Arzu Nilay Kocasu

Equal Pay Day tarafından açıklanan 2020 tarihli verilere göre Belçika’da kadınlar, erkeklere kıyasla yüzde 24 oranında daha az para kazanıyorlar. Dolayısıyla, kadınların, erkekler ile aralarındaki maaş uçurumunu kapatmak için erkeklere kıyasla üç ay fazladan çalışmaları gerekiyor.

Her üç yöneticiden yalnızca birinin kadının olduğu günümüz iş dünyasında kadınların yüzde 44’ünün kariyerlerine tam zamanlı işlerde devam edemediklerine dikkat çeken Belçikalı sivil toplum kuruluşu zij-kant vzw, cinsiyet temelli eşitsizlikleri vurgulamak için ilginç bir reklam filmine imza attı.

27 Şubat Equal Pay Day vesilesiyle yayınlanan film, kariyerini anneliğin önüne koyarak emeklilik günü gelene kadar çocuğunu doğurmayan bir kadının gerçeküstü hikâyesini anlatıyor. Reklam ajansı mortierbrigade imzası taşıyan filmin yönetmen koltuğunda Lionel Goldstein oturuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: zij-kant vzw
  • Reklam Ajansı: mortierbrigade
Kaynak: Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.