MediaCat

LC Waikiki’den pazaryeri dönüşümü hamlesi

LC Waikiki’nin yeni pazaryeri lcw.com, 380 marka ve 210 satıcıyla hizmet vermeye başladı.

Moda perakende markası LC Waikiki, internet sitesini lcw.com olarak yenileyip içine farklı markaları da dahil ederek pazaryeri dönüşüm sürecini başlattığını duyurdu. Marka, yaklaşık üç yıl önce diğer pazaryerlerinden çıkış yapma kararı almış ve ürünlerini sadece kendi e-ticaret kanalı üzerinden satmaya başlamıştı.

Aralarında Avon, e-bebek, Daniel Klein, FLO, L’oreal, Nivea, Note Cosmetique, Schafer, Slazenger, Civil, Sporthink, Sinoz ve Bella Maison’un da bulunduğu 380 marka ve 210 satıcıya ev sahipliği yapan lcw.com, önümüzdeki dönemde yeni marka ve satıcılarla moda, ev yaşam, anne-çocuk, kozmetik, outdoor, çanta, ayakkabı ve aksesuar grupları başta olmak üzere farklı kategorilerde büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

lcw.com ile pazaryeri dünyasına yeni bir oyuncu kazandırdıklarını belirten LC Waikiki E-ticaret Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Barbaros Yiş konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “LC Waikiki olarak her zaman iyi tanımaya çalıştığımız müşterilerimizin güvenilir ürünlere güvenilir bir platform üzerinden ulaşmalarını sağlamak ve müşteri deneyimini artırmak amacıyla lcw.com’u hayata geçirdik. Platform üzerinde müşteri deneyim alanlarını yeniledik, arayüzleri kullanıcı deneyimine daha uygun hale getirdik. Site hızını artırırken gezinme kolaylığı, filtrelerde ve doğru ürün bulma algoritmalarında iyileştirmeler sağladık. lcw.com dönüşüm sürecinde pazaryerinde bulunan markalarla güvene dayalı bir ilişki kurarken, tüm paydaşlarımıza kazandıran bir yapıya büründük. Satıcılar için satış işlemini kolaylaştıran uygulamaları hayata geçirdik. Tüm bu süreçte önceliğimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için en iyi deneyimi sunabilmek oldu. Bunun için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Hedef kişiselleştirme ile fark yaratmak

Yiş, lcw.com’daki yapay zekâ entegrasyonları ve kişiselleştirme adımlarıyla ilgili de şunları söyledi: “Yapay zekâ tabanlı teknolojiler ve kişiselleştirmeye yönelik uygulamalarla fark yaratmayı amaçlıyoruz. Pazaryerine getirdiğimiz yeniliklerden biri müşterilerimizin tek tek yorum okumasının önüne geçen, sadece ürün yorumları üzerinden bedenlerine uygun öneriler getiren sistem oldu. Öte yandan, yapay zekâ kullanarak yorumları kategorize edebiliyor, yazılan yorumlardaki duygu durumunu tespit edebiliyoruz. Müşterilerimiz belirli bir etikete tıkladığında ilgili yorumları kolaylıkla görebiliyor. Bu uygulamamız ile ayrıca operasyonel olarak insan gücüyle yapılan bu iş kaleminden zaman tasarrufu sağlanıyor. ‘Özellik etiketleme’ uygulamamız ile de ürün özellikleri görsel taranarak etiketleniyor. Yapay zekâ sayesinde ürün açıklamalarına editoryal içerik ekleyebiliyoruz. Bu sayede ürün özellikleri ve görseli eklendiğinde, ürün açıklaması da anında yazılıyor. Önümüzdeki süreçte müşterilerimizden aldığımız geribildirimlerle, onların keyifle ve güvenle alışverişlerini sağlamaya yönelik CRM uygulamalarımızı ve kişiselleştirme çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Halihazırda kullandığımız dijital stil danışmanımız Elsiva gibi yapay zekâ uygulamalarımızı hayata geçireceğiz. Yorum, içerik ve görsellerde daha akıllı gösterimlere yer vereceğiz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.