MediaCat

TTNET’ten dünyada bir ilk

TTNET e-ticareti MasterCard’la televizyona taşıyor.

TTNET’ten dünyada bir ilk

TTNET, 2013 yılı başında tanıtımını yaptığı 360 vizyonu kapsamında, yer aldığı sektörü büyütmeyi hedefleyen uygulamalarına devam ediyor.

MasterCard ve Cordis Network işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Tivibu Çarşı’ uygulaması, sağladığı dijital platformla e-ticareti ve televizyon reklamcılığını değiştirmeyi hedefliyor. Bu sabah (31 Ekim 2013) Suada’da düzenlenen basın toplantısıyla TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney ve Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel tarafından lansmanı yapılan uygulama ilhamını bir zamanların bilim kurgu türündeki çizgi filmi Jetgiller’den almakta. Slogan bu sebeple ‘şimdiki gelecek zaman’ şeklinde belirlenmiş.

Uygulama e-ticareti bilgisayar ve mobil tabanlı olmaktan çıkararak televizyona da taşıyor. Uygulama, televizyonda görmeye alıştığımız alışveriş deneyimlerinden farklılaşarak, Tivibu kumandasındaki ‘interaktif’ tuşuna basılmasıyla başlıyor ve kullanıcıları Tivibu Çarşı’ya ve orada yer alan sayısız markanın mağaza ve kataloglarına yönlendiriyor. Üyelik gerçekleştikten ve adres-kredi kartı bilgileri girildikten sonra alışveriş başlıyor. Uygulamanın, tüm dünyada ilk olması ise sunduğu güvenli ödeme sistemleri ve söz gelimi bir dizi izlerken beğendiğiniz oyuncunun giydiği elbise ya da aksesuarı o anda satın alabilme imkânından ileri gelmekte. Uygulamanın markalara sağladığı avantaj ise mesajlarını tüketicilerine daha hedefli bir şekilde verebilme fırsatı.

İş ortaklarından MasterCard’ın bu projede yer alış sebebi ise uygulamanın MasterCard’ın küresel vizyonu olan nakitsiz bir dünya yaratma hedefiyle paralellikler göstermesi. Cardtek Group ise ödeme ve bankacılık entegrasyon işlemlerinin çok daha güvenli hale getirilmesi.

TTNET, MasterCard ve Cardtek Group genel müdürleri, uygulamanın Türkiye’yi teknolojiyi takip eden değil, üreten bir ülke haline getirmesi açısından da büyük bir sembolik anlama sahip olduğu düşüncesini paylaşıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.