MediaCat

Google’ın hedefi YouTube’u e-ticaret merkezine dönüştürmek

Google, YouTube’u e-ticaret platformuna dönüştürme yönündeki denemelere başladı.

Google’ın hedefi YouTube’u e-ticaret merkezine dönüştürmek

Google, birçok insanın alışveriş öncesinde ürünler hakkında bilgi almak için ziyaret ettiği ve e-ticaret oyuncularının reklamlarıyla karşılaştığı video paylaşım devi YouTube’u, Amazon ve Alibaba gibileriyle rekabet edecek bir e-ticaret platformuna dönüştürmeyi amaçlıyor.

Platformda yer alan videoları, izleyicilerin inceleyebilecekleri ve direkt satınalma işlemi gerçekleştirebilecekleri ürün kataloglarına çevirme planları yapan Google, içerik üreticileriyle de çalışmalara başladı. Zira son zamanlarda içerik üreticilerinden, YouTube yazılımı aracılığıyla, videolarında yer alan ürünleri etiketlemeleri isteniyor. Elde edilen veriler ise Google’ın alışveriş araçlarıyla ilişkilendirilecek.

YouTube’un e-ticaret merkezine dönüşmesi adına atılan bir diğer adım ise Shopify işbirliğiyle ilgili. Google’ın, YouTube üzerinden satış yapılabilmesi için Shopify ile entegrasyon denemeleri gerçekleştirdiği de belirtiliyor.

Bloomberg’e göre, bahsi geçen özelliklerin deneme süreci sınırlı sayıda kanalda başlamış durumda ancak sürecin deney aşamasında olmasından ötürü detaylı bilgi sunulamıyor. YouTube adına açıklama yapan bir yetkilinin de doğruladığı deneme süreciyle ilgili paylaşılan kısıtlı bilgilerden biri ise videolarda sergilenen ürünlerin kontrolünün içerik üreticilerinde olacağı şeklinde.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.