Yeteneği tutmak… Ama nasıl?

MediaCat Mayıs sayısı yetenek göçü meselesine odaklanan kapağı ve dopdolu içerikleriyle raflarda.

02.05.2022 - 09:29 | MediaCat

MediaCat Mayıs sayısı zengin içeriğiyle tatilde de yanıbaşınızda. Pandemi sonrası dünyada ortaya çıkan “Büyük İstifa” hareketinin ardından, dünyada milyonlarca kişi işlerinden ayrıldı ve ayrılmaya devam ediyor. Yeteneğin bu denli tarihi bir yoğunlukta yer değiştirmesinin sebeplerini, Büyük İstifa’nın Türkiye’deki yansımalarını ve son yılların en çok tartışılan konusu olan yetenek göçünü MediaCat Mayıs sayısında masaya yatırıyoruz.

Normalleştiremediklerimiz

Bu ay yaratıcı endüstrinin lider isimlerine, ajans-marka iletişiminden toplumsal meselelerin pazarlamada ve reklamda ele alınış biçimine kadar, “Neyi normalleştirmek isterdin?” diye sorduk. Sektörün normalleştiremedikleri ve normalleştirmek istedikleri üzerine bir konuşma ortamı yaratabilmek için başlattığımız serimizin ilk çıktıları MediCat Mayıs sayısında.

Dersimiz spor

Türkiye olarak uluslararası arenada başarı gösteren sporcularımızla gurur duyuyor, başarılı olduğumuz spor dallarına ilgiyi artırıyoruz. Ekranlarda, sosyal medyada hatta markaların hedef kitleyle kurdukları iletişimde yeri artan spor, gündelik hayatımızda ne kadar yer kaplıyor? Dahası bu alanda markalar için ne gibi fırsatlar yatıyor?

Bir FBI ajanından iknaya dair notlar

CMO Sempozyum’dan, emekli bir FBI ajanı geçti. Uzun yıllar boyunca FBI Davranış Bilimleri Birimi’nin başkanlığını yürüten Dr. Gregory M. Vecchi’yle, hararetli rehine pazarlığı süreçlerinden beyaz yakalı ofislerine, ikna gerektiren durumlar üzerine konuştuk.

Neden Önemli: Pazaryeri olmak

E-ticaretin geleceği geleneksel köklerden gelen pazaryerlerinde şekilleniyor. Artık ürününe güvenen markalar birer deneyim merkezi hâline dönüşen pazaryerlerinde, tüketicilerine daha geniş kapsamlı bir ürün gamı sunabilmek adına hizmetleriyle ve satış sonrası süreçleriyle farklılaşıyorlar. ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, sahibinden.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Nazım Erdoğan ve Teknosa Dijital Ticaret ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emre Kurtoğlu’yla masaya yatırdığımız pazaryeri olmak mevzusu tüm detaylarıyla MediaCat Mayıs sayısında.

Marka Hikâyeleri Özel Eki


Hikâyeler duyguların eskimeyen anahtarları ve her markanın anlatılmayı bekleyen hikâyeleri olduğu şüphesiz. Kurum ve markaların başrolünde oldukları hikâyeleri paylaştıkları, MediaCat’in sevilen eklerinden Marka Hikâyeleri de bu ay derginizle birlikte sizlerle.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.