MediaCat

En yaratıcı 50

Deneyip daha güzel yenilenlerin ve sonra kazananların, inadına icat çıkaranların ve yeni dünyanın hayalcilerinin kutlamasına hoş geldiniz. Bu kutlamada, birbiriyle çarpışıp büyüyen ve devleşen fikirler, iyi ki kurulmuş dediğimiz hayaller ve sürpriz sonlar var.

En yaratıcı 50

İflah olmaz bir merak, toplumu ve dünyayı dönüştürmeye yönelik kuvvetli bir heves, etki ve çoğu zaman yılların bahşedildiği emekler… Bu yılın En Yaratıcı 50 seçkisindeki isimleri birleştiren özellikler bunlar olsa gerek. Ve tabii bu yaratıcı zihin patlamasından etkilenmemek mümkün değil.

Bu yıl En Yaratıcı 50 kriterlerimizi biraz güncelledik. Bu seçkinin belki de en heyecan verici kısmı burada yatıyor.

  • Alanında yaratıcı/inovatif olmak
  • Ulusal/uluslararası organizasyonlardan ödüllü olmak
  • Pazarı zenginleştirmek (yeni kategori/tür/format geliştirerek katkıda bulunmak)
  • Girişim başlatmak/girişimiyle başarılı olmak
  • Çevresel ve toplumsal bir sorunu ele alan çözümcül bir yaklaşım sergilemek/toplumsal bir soruna çözüm getiren bir iş ortaya koymak ve bu yolda ilgili birimlerle işbirliğinde bulunmak
  • Yeni bir trend yaratmak
  • Geleceğin teknolojilerini şekillendirmek, referans teşkil etmek

Henüz bir yıl öncesine kadar, bu listeye bir NFT sanatçısının, bir metaverse hayalperestinin veyahut yeni bir yerli unicorn’un dahil olacağını kim bilebilirdi ki… “Yeni dünya” tabiri hiçbir zaman eskimiyor. Yeni dünyanın içini her an başka manalar kaplıyor. Yaratıcılığın yeni dünyada nasıl şekil aldığını ve nasıl esnediğini görmek bu yüzden heyecanlandırıyor bizleri. Ve umuyoruz ki sizleri…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.