MediaCat

En yaratıcı 50

2017’yi üretmenin tutkusu ve yaratıcılığın gücüyle sarmalayan 50 kişi…

En yaratıcı 50

Herkes için yaratıcılığın ayrı bir tanımı, ete kemiğe bürünmüş bir karşılığı vardır. Picasso, Da Vinci, Dali, Einstein, Mozart, Beethowen… Yaratma yeteneğinin yüzyıllardır sanatla bağdaştırılması yaygın bir kanı; ancak fark edilmesi gereken bir nokta var ki o da yaratıcılığın anahtar kelimesinin hayal gücü olduğu. Yaratıcılık duyguların ve hislerin özgün bir biçimde dışavurumudur. Doğadan bilime, yemekten spora ve eğlenceye kadar… Her an, her yerde.

Türkiye’nin en yaratıcı 50 kişisini belirlerken çok zorlandık. Çünkü seçim aşamasında, farklı disiplinler arasında kendine has tarzı, bakış açısı ve başarılarıyla övgüyü hak eden pek çok insan tanıdık. Neticede ise illüstratörden yönetmene, eğitimciden girişimciye, şeften stratejik planlamacıya kadar oldukça geniş yelpazede, alanında sıyrılmayı başarmış isimleri bir araya getirdik. Bu noktada yaratıcılığın kapasitesini alternatif çözümler bulmak, yeniliklerle tanıştırmak, farklı bakış açıları kazandırmak ile genişletmenin ötesinde şu altı kritere bağlı kaldık:

  • Alanında yaratıcı/inovatif olmak,
  • Ulusal/uluslararası organizasyonlardan ödüllü olmak,
  • Yeni kategori/tür/format geliştirmek,
  • Girişim başlatmak/girişimiyle başarılı olmak,
  • Önemli bir sorunu etkili biçimde çözmek,
  • Yeni bir trend yaratmak.

Sir John Hegarty’ye göre “yaratıcılık benliğin ifadesi, normal iş rutini gibi akşam bitirilecek bir iş değil.” Dolayısıyla daima varlığını hissettiriyor ancak kimi zaman ortaya çıkabilmek için bir uyarıcıya ihtiyaç duyabiliyor. Dördüncü kez bir araya getirdiğimiz En Yaratıcı 50 listemizin sizlere de ilham olması dileğiyle…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.