MediaCat

DW Türkçe ve VoA sitelerine erişim engeli

Deutsche Welle Türkçe ve Amerika’nın Sesi internet sitelerine erişim engellendi.

DW Türkçe ve VoA sitelerine erişim engeli

Deutsche Welle Türkçe (DW Türkçe) ve Voice of America (Amerika’nın Sesi) medya kuruluşlarının internet sitelerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla dün itibarıyla erişim engeli getirildi. Deutsche Welle’nin Türkçe servisinin yanı sıra tüm servisleri Türkiye’den erişime kapatıldı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) lisans başvurusu yapmadıkları gerekçesiyle haber sitelerine erişimin engellenmesini talep etmişti.

RTÜK’ün konuya ilişkin açıklamasında daha önce yürütülen incelemelerde söz konusu kuruluşların internet İBYH lisansı almalarının gerektiği, başvuru için tanınan 72 saatlik sürede kendilerine herhangi bir başvurunun ulaşmadığı ve yayın lisansı olmadan yayın hizmetine devam eden internet siteleri için yargı süreci başlatılarak erişim engeli talep edilmek zorunda kalındığı ifade edildi.

Açıklamada sitelerin yasalar gereği Türkiye’de şirketlerini kurup lisans alma süreçlerini başlatmaları halinde üst kurulun erişim engelleme sürecinin sona ermesi için yargı mercilerine talepte bulunacağı bilgisi de paylaşıldı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.