MediaCat

MediaCat sunar: Sofranın geleceği

Küresel gıda ekosistemindeki değişimlere ışık tutan kapağı, Perakende ve Gençlik ekleriyle MediaCat Temmuz-Ağustos sayısı yaz boyu yanınızda.

MediaCat sunar: Sofranın geleceği

Sofranın geleceğini bugün her zamankinden daha çok gıdanın küresel ekosistemi belirliyor. Bu ekosistem üreticisinden ihracatçısına, tarlalarda yetiştirilen üründen hangi sosyoekonomik statüden insanın sofrasına ne kadara mâl olarak ulaşacağına kadar iç içe geçmiş ve kırılganlaşmış bir zincir hâline geldi. Tüm güncel göstergeler bir gıda krizine işaret ediyor. Ancak sorunlar çözümsüz değil. Meseleyi, MediaCat Temmuz-Ağustos sayısında derinlemesine masaya yatırıyoruz.

Yaz markaları

FikriMühim’in MediaCat için gerçekleştirdiği Yaz Markaları araştırması, 19 farklı kategoride “Yaz mevsiminde vazgeçemediğiniz ilk 3 marka ne?” sorusuyla çıkıyor yola. Araştırma; gıdadan yazlık bölgelere, klimadan tatil sitesine, otomobilden kişisel bakıma ve giyimden müzik platformlarına dek farklı sektörlerin yaz favorilerini belirliyor.

Cannes Lions Uluslararası … Festivali

Dijital kimliklerden lüksün yeni tanımına ve mecraya uyumluluğa, sektörün en büyük buluşması Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde bu yıl konuşulanlara bakıyoruz. Türkiye’den bu yıl 138 başvuru alan Cannes’dan gelen 2 Bronz Aslan’ın da hikâyesini dinliyoruz.

Topluluğa değil toplulukla konuşmak

TikTok Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Küresel İş Çözümleri Genel Müdürü Shant Oknayan, bireylerin tutkularından ve hayatlarını kazanmalarını sağlayabilecekleri olanakları yaratmak için sarf ettikleri çabadan bahsediyor.

Yeni nesil kumanda kavgası

Disney+ 14 Haziran itibarıyla Türkiye pazarına merhaba dedi. “Bugün evdeki kumanda kavgası dijital içerik platformlarının hayatımıza girmesiyle birlikte dünyanın içeriğini önümüze seren bir kumandadan pay kapma mücadelesine dönüştü. Bu yarış hem kaliteyi yükseltecek hem de halen doygunluğa ulaşmamış pazarın sınırlarını genişletecek” diyen Rafineri Strateji Direktörü Can Çalışkan, MediaCat için “yeni nesil kumanda kavgası”nı ele aldı.

Neden Önemli: Yaratıcı yetenek

Yetenek sektörün izini sürdüğü iki kavram. Bu iki kavramın tek bedende toplanarak özgeçmişiyle şirketinizin kapısından girdiği anlar ise her lider için kritik birer dönüm noktası. Tutkuyla istediğimiz yaratıcı yeteneği ne kadar tanıyoruz ve onu elimizde tutmak için ne kadar çabalamaya hazırız? Cevaplar için Burçak Taşkın Yurdakul, Ali Musa Paça ve Tuğbay Bilbay ile birlikteyiz.

2 ek birlikte: Perakende ve Gençlik

Perakendede modern zamanlar
Bilinçli ve talepkâr tüketicilerle bağlarını kuvvetlendirmeye, bir sadakat yaratmaya çalışan markalar tüketicileriyle sürekli ilgilenmeli ve dur durak bilmeden onları meşgul edecek yeni yollar aramalılar. Peki, günümüzde perakendede müşteri deneyimini maksimize etmek nasıl mümkün?

Gençlik eki: FestZ
İstanbul’un gençlik festivali FestZ 10-11-12 Haziran tarihlerinde Akbank ana sponsorluğunda Müze Gazhane’de eğitim, ilham ve eğlenceyi bir araya getirdi. Müze Gazhane’nin yeniden doğuş hikâyesinden teknolojiden sanata, ekonomiden kültüre ve sürdürülebilirlik atölyelerine uzanan aktivitelere ev sahipliği yapan FestZ kapsamındaki her şey Gençlik ekinde.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.