MediaCat

Doğal mutluluk kaynağı

Fiji’den mutluluğa davet eden turizm kampanyası.

Doğal mutluluk kaynağı

Kapılarını turistlere yeniden açmasının bir yıl sonrasında Fiji, dünyanın dört bir yanından ziyaretçilere mutluluk vaadiyle sesleniyor.

Host/Havas işbirliğiyle hayata geçirilen yeni marka platformu “Mutluluğun doğal olarak geldiği yer”, odağına ülkenin yerel halkını, doğasını, zengin kültürünü ve ziyaretçilere sunduğu benzersiz deneyimleri alıyor. Platformun dayanak noktası ise turistlerin seyahatlerinde yerel kültür ve topluluklarla bağ kurma talebi. Zira geçen yıl paylaşılan Booking.com Sürdürülebilir Seyahat Raporu, seyahat edenlerin yüzde 66’sının yerel kültürü temsil eden otantik deneyimler yaşamak istediğini gösteriyor.

Kampanyanın fotoğrafları National Geographic Fotoğrafçısı Matthieu Paley tarafından çekilirken, modern tipografiyle yerel Fiji sanatı masi’yi birleştiren logo ise Fijili Wati Maraiwai Talavutu imzası taşıyor.

Tourism Fiji CMO’su Emma Campbell, “Mutluluk marka platformumuz dünyanın dört bir yanından insanların ilgisini çekti. Fiji’nin öyküsünü her daim ziyaretçilerin perspektifinden anlattık ama bu kez anlatıyı ters çevirip, Fiji tatilinin getirdiği mutluluğun kaynağının Fiji kültürünün kendisi olduğunu gösterdik. Fiji halkını kutlayan ‘Mutluluğun doğal olarak geldiği yer’  marka platformunu hayata geçirmekten ötürü gururluyuz; gerçekten de mutluluğun burada doğal olarak geldiğini ama paylaşacak çok daha fazlasının olduğunu gösteriyoruz” yorumunda bulundu.

Host/Havas Yönetici Kreatif Direktörü Jon Austin ise, “Tourism Fiji ekibiyle birlikte çalışmak, havuz başındaki pina colada’ların ötesine geçip Fiji’nin mutluluğuna derinlik ve özgünlük katmak bir ayrıcalıktı. Yerel sanatçılarla işbirliğinden köy evlerinde müzik kaydetmeye, ülkenin üç ana dili iTaukei, Fiji Hindi ve İngilizcede seslendirme yapmaktan National Geographic fotoğrafçılarıyla gerçek Fiji ruhunu yakalamaya, yeni marka platformunun geleneksel turizm dinamiğini nasıl tersine çevirdiği ve bu olağanüstü yeri insanları nasıl kutladığı konusunda daha mutlu olamazdık” şeklinde konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.