MediaCat

Japonya’da trafiğe nasıl çıkılmaz?

AIG’den ülkeyi ziyaret edeceklere seslenen bir kampanya.

Japonya’da trafiğe nasıl çıkılmaz?

Japonya bu yıl Ragbi Dünya Kupası’na, önümüzdeki yıl da Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ülkeye yalnızca önümüzdeki yıl gelmesi beklenen ziyaretçi sayısı 40 milyon, yani Japonya nüfusunun neredeyse üçte biri.

Ülkedeki turistlerin kiralık araç kullanma oranı ise son iki yılda yüzde 230 artmış durumda. Bu artışta hem turistlere otoyolları sınırsız kullanım hakkının sağlanması hem de taksi ücretlerinin aşırı yüksek olması etkili. Turistler trafikte daha çok boy gösteriyor göstermesine ama kaza yapma olasılıkları Japon sürücülere kıyasla dört kat daha fazla.

Turist sayısında yakın gelecekte meydana gelecek artışla birlikte yükselen kaza riskini azaltma niyetindeki sigorta markası AIG ise Japonya’da trafikte yapılmaması gerekenleri turistler için tane tane anlatan bir reklam filmi yayınladı. Yeni Zelanda Milli Ragbi Takımı “All Blacks”in kamera karşısına geçtiği TBWA\HAKUHODO imzalı filmde Japonya’ya ait sekiz trafik kuralı, eğitimle eğlenceyi harmanlayan bir tarzla aktarılıyor.

Kampanyanın mesajını daha çok insana ulaştırmak, Japon iş dünyasını harekete geçirerek turist sayısındaki yükselişe hazırlamak adına AIG; iş dünyasından, yerel yöneticilerden ve influencer’lardan bir de ekip oluşturdu. Ekip, dil bariyerini aşmak için de faaliyet gösteriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.