MediaCat

Yeni Zelanda’ya özel bir Dünya haritası

Tourism New Zealand’ın #getNZonthemap kampanyasında ikinci perde.

Yeni Zelanda’ya özel bir Dünya haritası

Ülkeye daha fazla turist çekmek için faaliyet gösteren Tourism New Zealand’ın bu yılın ortasında başlattığı #getNZonthemap kampanyasının ilk filminde Yeni Zelandalı komedyen ve aktör Rhys Darby ve dönemin başbakanı Jacinda Ardern kamera karşısına geçmiş, filmde Yeni Zelanda’nın haritalardan silinmekte olduğu haberini alan Darby, Ardern’le iletişime geçip olaya dair komplo teorileri üretmeye gömülmüştü.

Yüzölçümü açısından Avustralya’nın gölgesinde kaldığı için haritalarda sıkça unutulan Yeni Zelanda’yı unutturmama amacındaki Tourism New Zealand, kampanyanın yeni filminde Rhys Darby’nin komplo teorilerine yenilerini ekliyor, yeni isimlerin de desteğiyle unutulma sorununa zekâ dolu bir de çözüm getiriyor.

Filmde ülkesini haritalardan kimin sildiğini bulmak için aylardır çabalamakta olduğunu anladığımız Darby, telefonuna gizli numaradan gelen aramayla birlikte, yeni ipuçlarına yelken açıyor. Darby zihninde adım adım ilerleyerek Ed Sheeran‘a kadar ulaşıyor ama gizli numaranın ardındaki isim Peter Jackson’ın Dünya haritasını değiştirterek ürettiği çözümle birlikte mesele hallolmuş oluyor.

Filmde kullanılan harita ise Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinde kullanılan Orta Dünya haritasını tasarlayan Daniel Reeve imzası taşıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.