MediaCat

Donald Trump’ın Facebook ve Instagram’a dönüş yolu açıldı

Meta, Donald Trump’ın askıya alınan hesaplarını 2 yıl sonra yeniden kullanıma açtı.

Donald Trump’ın Facebook ve Instagram’a dönüş yolu açıldı

Meta, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın kural ihlali gerekçesiyle iki yıl önce askıya aldığı Facebook ve Instagram hesaplarını tekrar kullanıma açtı.

Başkanlık için yeniden yarışmaya hazırlanan Donald Trump, Meta’nın kararıyla birlikte, kitlelere Facebook ve Instagram üzerinden yeniden erişme şansına sahip olabilecek.

Meta Küresel İlişkiler Başkanı Nick Clegg konuya ilişkin açıklamasında, Meta platformlarında genel bir kural olarak, özellikle ABD’deki gibi demokratik toplumlarda seçim söz konusu olduğunda açık, kamusal ve demokratik tartışmaların önüne geçmek istemediklerini ifade etti.

Trump’ın platformların kurallarını ihlal eden paylaşımları kaldırılacak, ihlalin ciddiyetine bağlı olarak hesabı bir ay ila bir yıl arası süreyle askıya alınabilecek.

Trump geçtiğimiz aylarda 2024’te başkanlık için aday olacağını açıklamış, Mark Zuckerberg ve şirketin diğer yetkililerinin kendisini platformdan uzak tutmalarının siyasi sürece müdahale olduğunu söyleyerek platformlara yeniden erişim talebinde bulunmuştu.

Twitter Elon Musk dönemiyle birlikte Trump’a uyguladığı yasağı sonlandırmış ancak Trump platformda herhangi bir paylaşım yapmayarak, paylaşımlarına Truth Social’da devam edeceğini söylemişti.

Trump’ın Facebook ve Instagram hesapları ABD Kongre Binası baskını sonrasında 6 Ocak 2021’de kapatılmış, ilk önce “geçici” olduğu belirtilen yasak bir gün sonra süresiz hale getirilmişti..

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.