MediaCat

Haritaların unutulan ülkesi Yeni Zelanda

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, ülkesinin turizm kampanyası için kamera karşısında.

Haritaların unutulan ülkesi Yeni Zelanda

Yeni Zelanda, Avustralya’nın hemen güneyinde yer alan ikisi büyük olmak üzere yaklaşık 600 adadan oluşan, doğa harikası bir ülke. Turizm açısından da bir hayli cazip olmasına karşın, ülkenin büyük bir problemi bulunuyor. Zira Yeni Zelanda, Okyanusya’nın yüzölçümü açısından en büyük ülkesi konumundaki Avustralya’nın gölgesinde kaldığından olsa gerek, haritaların çoğunluğunda bir şekilde unutuluveriyor.

Ülkeye daha fazla turist çekmek için faaliyet gösteren Tourism New Zealand ise bu can sıkıcı unutkanlığı gidermek adına eğlenceli bir kampanyaya imza atıyor. Üstelik, Yeni Zelandalı komedyen ve aktör Rhys Darby’nin başrolünü üstlendiği kampanyanın reklam filminde ülkenin başbakanı Jacinda Ardern de kamera karşısına geçiyor.

Filmde Yeni Zelanda’nın haritalardan silinmekte olduğu haberini alan Darby, Yeni Zelanda Başbakanı ile irtibat kurduktan sonra komplo teorilerine gömülüyor; Tourism New Zealand da ülkenin görmezden gelinmemesi adına Jacinda Ardern’ın ağzından #getNZonthemap etiketi ile yardım çağrısında bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.