MediaCat

“Çaykur, bu işin ideali budur”

Ajans Çaycıları, Publicis One Türkiye’nin Levent ofisindeki ajanslarına abilik eden Recep Emek’e yaptığımız ziyaretle devam ediyor.

“Çaykur, bu işin ideali budur”

Publicis One Türkiye’nin Recep Abi’si, çay konusunda önceliği lezzet olan herkes için tek bir tavsiyede bulunuyor. Evde ve ajansta Çaykur’dan vazgeçmeyen Recep Emek’’le Publicis One’daki aile ortamını ve çay sevgisini konuştuk.

Ne zamandan beri buradasınız?

Haziran 2014’te geldim buraya. Üç yılı bitirdim. Keyifle çalışmaya devam ediyorum.

Nasıl bir ortam var ajansta?

Ben yapım gereği biraz alıngan bir insanım. Burçlara çok inanmam ama boğa burcuyum, onun özelliklerini taşıyorum galiba. İş ortamında veya sosyal hayatımda bazen canımı sıkan şeyler olur, belli de ederim bunu. O zamanlarda buradaki arkadaşlarım hemen anlar ve bana daha sevecen ve samimi yaklaşırlar. Problemlerimin hepsini unuturum sağ olsunlar.

"Çaykur, bu işin ideali budur"

Ceren Yücelen
Zenith – Marka Lideri

Ajansın erkencilerinden biriyim. Recep Abi de öyle tabii. Güne kendisiyle başladığımı söyleyebilirim.

İstatistiksel olarak bilmem ama ajansta en çok çay içildiğinden eminim çünkü sürekli demleniyor. Burada 150 kişi çalışıyor, herkes iki bardak içse diye hesaplasak, en az 300 bardak içiliyordur herhalde günde.

Herkes abi diyormuş ajansta size, seviliyorsunuz belli ki.

Ben o konulara pek girmeyeyim. Çok sevmem çünkü bunları konuşmayı. O, arkadaşların bana duyduğu saygıdandır diyelim. Ben sadece onlara layık olmaya çalışıyorum. Gereken karşılığı verebiliyorumdur umarım.

Recep Abi’nin en iyi yaptığı şey nedir ajansta?

İyi bir gözlemci olduğumu düşünüyorum. Muhabbetimin daha sıkı olduğu insanların ruh hallerini hemen kavrayıp onlara yardımcı olmaya çalışırım.

"Çaykur, bu işin ideali budur"

Mehmet Fevzi Yılmaz
Starcom – Ekip Direktörü

Dokuz yıldır bu ajanstayım. Recep Abi’nin ilk geldiği günü hatırlıyorum. O günden bu yana -saçları hariç- hiç değişmedi, insancıllığı ve karakteri aynı duruyor.

Biz yaşıtız ama buradaki büyük küçük herkes gibi abi diyorum kendisine. Hepimize her durumda çok büyük destek olur sağ olsun. Yönetim katındaki çaycımızla aralarında tatlı bir rekabet vardır ama Recep Abi öndedir.

Çayla aranız nasıl peki?

Ben Gümüşhaneliyim. Bizde demlik kapağı düşene kadar çay içmek adettendir. Günde 20 bardak içiyorum sanırım.

Hangi çay içiliyor burada?

Evde sarı paketi, Turist çayını kullanıyorum. Ajansta ise Çaykur Tiryaki. Her şeyden önce lezzeti olduğu için tercihimiz Çaykur oluyor. Bu işin ideali odur zaten.

"Çaykur, bu işin ideali budur"

Ceren Çamlı
Spark Foundry – Süpervizör

Ben beş yıldır buradayım, Recep Abi benden sonra geldi ama sanki benden çok uzun zaman önce gelmiş gibi. Herkes için bir abidir gerçekten. Ajansta evinizdeki aile ortamını yaşamanızda büyük katkısı vardır, üstüne üstlük çayları da çok lezzetlidir.

Ben baba tarafından Karadenizli olduğum için biberonuna çay girmiş insanlardan biriyimdir, çok severim.

Çay demlemenin usulü nedir, sizin bir formülünüz var mı?

Benim formülüm yok. Kimisi birkaç şeyi karıştırıyor ama benim tek sırrım işimi severek yapmak. İyi çay dediğiniz şey biraz zaman ister. Demlenmeden açtığınız zaman çayın hiçbir esprisi kalmaz. İyi çay da 15 dakika demlenmeden olmaz.

"Çaykur, bu işin ideali budur"

Nihan Ulaş
Starcom – Senior Müşteri Temsilcisi

Çok çay içtiğim için arkadaşlarımla sürekli bu durumun muhabbeti olur. Ajansta ortalama 15 bardak çay içerim bir günde, evde de yemekten sonra devam ederim tabii.

Recep Abi’nin çayı her zaman taze ve lezzetlidir. Çaykur’un kırmızı paketini kullanır. Onun çayını içip de “Bu olmamış” dediğimi hatırlamıyorum.

Çok toplantımız oluyor, ajans zaten kalabalık, e bir de ben varım. 700-750 bardak içiyoruz herhalde her gün.

Ajanstaki arkadaşlarınıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Buranın bir parçası olduğum için çok mutluyum, Publicis One Türkiye ailesine ve tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

"Çaykur, bu işin ideali budur"

Fatih Pulcu
Datawise – Dijital Süpervizör

Ajansımız birbirine çok yakın insanlardan oluşuyor, burada bir aile apartmanı havası var. Bu yakınlığın en önemli sebeplerinden biri de Recep Abi’miz. Buraya geldikten sonra, çayı mı etkili oldu muhabbeti mi bilmiyorum ama Recep Abi çayı daha çok sevdirdi bana. Evde kendim demleyemiyorum, sallamayı da sevmiyorum. Dolayısıyla hep ajansta içiyorum.

Kendisini neredeyse boyu kadar bir Çaykur paketini taşırken görebilirsiniz ajansta.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.