MediaCat

“Benim gibi demleyen farkı hisseder”

Ajans Çaycıları serisinde söz sırası BLAB’tan Fuat Kanat’ta.

“Benim gibi demleyen farkı hisseder”

Güzel Sanatlar’da geçirdiği 6,5 yılın ardından BLAB’a transfer olan Fuat Kanat, ajansın çay sevdasına son bir yıldır Çaykur’la cevap veriyor. Kanat, kendisinden çay demleme tavsiyesi alanların pişman olmayacağına inanıyor.

Ne kadar süredir buradasınız?

Bir yıl oldu geleli. Güzel Sanatlar’dan transfer oldum buraya. Orada 6,5 yıllık bir geçmişim vardı.

Ajansta nasıl bir çalışma ortamı var?

Gayet sıcak. İnsanlarla diyaloğum harika. Üç patronumuz var, üçü de çok iyi insanlar.

"Benim gibi demleyen farkı hisseder"

Sevcan Arslan
Müşteri İlişkileri

Fuat Abi benim memleketlim, çok da sevdiğim bir insan. Sürprizleri olur bize, elinde simitlerle gelir bazen. Çayını demler çağırır hepimizi. Bütün koşuşturmamız içinde çok keyifli molalar veriyoruz sayesinde.

Bir de çayın ağzından notlar yazar “Henüz hazır değilim”, “Şimdi değil…” gibi. Eğlenceli biridir.

Dikkat ettik de, mutfağa en yakın oda patronlarınki…

Evet öyle. Bana oradan “Fuatçım bize çay” demeleri yetiyor. Anında çay servisimi yapıyorum. Diğer arkadaşlarım çalıştıkları sırada mutfaktan gelip kendileri alırlar.

Ajanstaki gençler, arkadaşlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Herkes işine bağlı burada. Canları ne isterse söylerler, ben de hiç çekinmeden yaparım. Kendileri de yapabilirler aslında ama ben onları kırmam, gerekli ikram neyse yaparım. Perşembe günleri kahvaltı günümüzdür örneğin. Hep beraber kahvaltı yaparız. Bugünden kalanlar akşam veya cuma sabahı yeniden bir sürpriz kahvaltı olarak karşılarına çıkabilir. Bu da mutlu eder arkadaşları.

"Benim gibi demleyen farkı hisseder"

Görkem Can Uygun
Metin Yazarı

Gün içinde bir çayım vardır mutlaka ama genelde sabahları içmem pek. Bugün sizin de gelmeniz vesile oldu denedim, sabahları da güzel oluyormuş aslında.

Fuat Abi benim sabahları günaydın dediğim ilk kişidir. Kendisini üç kelimeyle tanımlayayım size: 10 numara insan. Teras, fikir toplantısı, masa başı, her yerde içiyoruz çayını. Hayatımıza eşlik ediyor.

Bazı arkadaşlar biraz korkuyormuş sizden, neden?

Açıkçası biraz çabuk sinirlenen biriyim. Arkadaşlar terasta çay keyfi yaptıktan sonra normalde bardaklarını getirip lavaboya koymalı ama orada bırakıyorlar. Ben de buna biraz sinirleniyorum ama çok dışarı yansıtmamaya çalışıyorum. Beni sinirli biri zannediyorlar ama sadece asık suratlıyım. Kendileri de bilir aslında, görüntüm korkutucu sadece.

Hangi marka çay kullanıyorsunuz peki ajansta?

Buraya geldiğimde farklı bir marka kullanılıyordu, sonra Çaykur’a geçtik. Bir yıldır Çaykur kullanıyoruz. Herkes de lezzetinden çok memnun. Hiçbir sıkıntımız yok.

"Benim gibi demleyen farkı hisseder"

Jbid Boyaciyan
Metin Yazarı

“5 dakika sonra sürpriz geliyor, hazır olun” der birdenbire Fuat Abi. Bir bakmışız lahmacunlar ya da simitler falan var masada. Kimseyi de unutmaz, kim neyi seviyorsa onunla sürpriz yapar herkese. Acıbadem benim zayıf noktam mesela, alır hemen çağırır beni sağ olsun.

Çay konusunda biraz şanssızım, genelde bittiği ya da hazır olmadığında içmek isterim ama hazır olur olmaz “Jbid gel kaçırma” der Fuat Abi.

Özel bir demleme formülünüz var mı?

Tomurcuk kullanıyorum. Demlemeden evvel karıştırıyorum Çaykur’la. Çok hoş bir tadı oluyor. Ajanstaki arkadaşlar nasıl demlediğimi, ne yaptığımı merak ediyorlar. İlk olarak markayı tavsiye ediyorum tabii. Sonra da nasıl demlediğimi gösteriyorum. Yaptığım gibi demlerlerse farkı hissedeceklerdir.

Çayın nasıl bir etkisi var BLAB üzerinde?

Sabahları özellikle ayılmak için çok iyi geliyor çay. Gündüz “Bir çay içeyim de kendime geleyim” diyen çok oluyor. Çay içtikçe kendilerini daha iyi hissettiklerini görebiliyorum.

"Benim gibi demleyen farkı hisseder"

Hatice Azimli
Deeper Dijital Pazarlama Uzmanı

Fuat Abi’yi hem çok seviyoruz hem de kendisinden biraz korkuyoruz. Bir eksiğimiz olduğunda yardımımıza koşar hemen ama bazen “Bu bardaklar niye burada, çay içmeye bardak kalmamış yine” gibi söylenerek peşimizden geldiği oluyor…

En gergin toplantılarda bile “Fuat’cığım bizi çayla” dendiği an ortam yumuşuyor. İyi ki var.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.