MediaCat

“Herkes güleryüz ve çay bekler”

Ajans Çaycıları, “ajansın ablası, annesi, her şeyi” olan Reyhan Öğmen’li Roy+Teddy ile devam ediyor.

“Herkes güleryüz ve çay bekler”

Roy+Teddy ile kontratla olmasa da gönül bağı ile emekliliğine kadar sözleşmeli olan Reyhan Öğmen, beş yıldır çalıştığı ajansın ilk içecek tercihinin çay olmasını sağlamış Rizeli bir “Ajans Çaycısı”. Ajansın ablası, annesi, her şeyi olan Öğmen ve arkadaşlarıyla tanışın.

Reyhan Hanım ne kadar süredir Roy+Teddy’desiniz?

Beş yıldır buradayım.

Nerelisiniz?

Rize.

Herkes güleryüz ve çay bekler

Arzu Bulut
Ajans Başkanı – Yönetici Ortak

Roy+Teddy ailesi olarak yeme içmeye olan düşkünlüğümüzle tanınırız. Bunun en büyük emektarı, beş yıldır arkamızda olan Reyhan Hanım’dır. Sağ olsun sabah akşam cayımızı eksik etmez, ajansın damak tadını iyi bilir.

Geçtiğimiz senelerde ajansça Asos’a gitmiştik, dört gün oradan çalışmış hem de dinlenmiştik. Geziden arda kalan ise ne kadar çok yediğimiz konusuydu. Hiç unutmuyorum yolda dönerken geziyi özetleyen cümlemiz “bir çay daha alır mıyız” olmuştu.

Çayla aranız iyidir o halde, değil mi?

Bunun bana sağladığı bir avantaj var tabii. Demlemede değil belki ama çay seçiminde ve lezzette özellikle. Köy kültürüm pek yok aslında ama bazen oradan çay getirttiğim de olur.

Nasıl başladınız bu işe?

Hayat şartları diyelim… Ama ben bundan bağımsız olarak kadınların çalışmaları gerektiğine inanıyorum. Buradaki ortamı ve işimi çok seviyorum. Hem vaktimi değerlendiriyorum hem de maddi yönden faydası oluyor tabii.

Herkes güleryüz ve çay bekler

Özberk Baz
Metin Yazarı

Eğlenceli, yaratıcı ve samimi bir yer Roy+Teddy. Yöneticileriyle olsun çalışanlarıyla olsun, güzel kafaları olan insanlar var burada. Reyhan Abla bazılarımız için abla, özellikle annesi uzakta olanlar için annedir. Sağ olsun asla kötü çay içilmez burada. Bence onun çayını güzel yapan şey sürekli taze ve demli olması.

Bu işin en iyi ve en kötü yanları nedir peki?

En iyisi kesinlikle buradaki çocuklarım. Sevmediğim yanı da… sabah erken gelmek. Başka bir kötülüğü de yok zaten.

Reklamcılıkla aranız nasıl, aşina mısınız burada yapılan işlere?

Valla sürekli bir “task” açıyorlar, bilmem ne yapıyorlar… Metin yazarlarıyla konuşuyoruz bazen. “Şöyle dedik, böyle olsa olur mu?” gibi şeyler tartıştığımız oluyor.

Herkes güleryüz ve çay bekler

Baturay Dağlar
Reklam Yazarı

Yemek, sohbet ve çay denildiğinde burada akla gelen ilk isim Reyhan Abla’dır ama kendisi bir “Ajans Çaycısı”ndan çok daha fazlası bizim için. Canınız sıkıldığında sohbet edip kafa dağıtabileceğiniz, derdiniz varsa sizi dinleyen, bazen bir komedyen kadar komik olabilen özel biri.

Bir yıldır buradayım, geldiğimden beri sekiz kilo aldım. Çayı da yaptığı diğer her şey gibi lezzetlidir.

Ne içilir en çok burada?

Çay. Benden önce daha az içiliyormuş ama beş yıldır en çok çay içiyoruz.

Marka tercihiniz ne çay konusunda?

Birkaç marka denedim yıllar içinde. Halihazırda Çaykur kullanıyoruz, tomurcuk çayla birlikte. Favorim ise sarı paket: Çaykur Rize Turist.

Herkes güleryüz ve çay bekler

Gamze Kuzyurt
Asistan

Ben Giresunluyum. Malum bizim oralarda çay çok sevilir. Ben de tiryakiyim diyebilirim.

Reyhan Abla’nın Çaykur kullandığını biliyorum, bunun yanında burada ne yapıyorsa anne sevgisiyle yaptığı için elinden çıkan her şey çok lezzetlidir. Onu bir abla, anne gibi görüyorum. Annem bile kendisini kıskanıyor, o derece.

Bir formülünüz var mı peki, çay en iyi nasıl demlenir?

Kendimce bir formülüm var diyebilirim. Ben su kaynarken çayın kuru halde çaydanlıkta bir 15-20 dakika ısınmasını bekliyorum. Çayı böyle ısıttıktan sonra demlediğinizde çok güzel koktuğunu düşünüyorum.

Çay olmasa nasıl bir yer olur burası?

Hiç hoş olmaz, çay büyük bir motivasyon çünkü. Özellikle pazartesi sabahları herkes gülen bir yüz ve bir bardak sıcak çay ister. Gelir gelmez ilk aranan şey.

Herkes güleryüz ve çay bekler

Özge Tuncay
Sosyal Medya Uzmanı

20 kişiyiz ajansta ve günün herhangi bir saatinde burada herkesin masasında bir çay bardağı görebilirsiniz.

Benim buradaki annem, yani Reyhan Abla, titiz, becerikli ve çok yeteneklidir. Herkesin çayı nasıl içtiğini bilir. Buradan kendisine birdenbire masamıza kadar getirdiği tatlıları ve çayları için teşekkür ediyorum.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.