MediaCat

“Hayat çayla güzel”

Ajans Çaycıları serisinde bu ay Utopic Farm’ın kapısını çalıp, Ayten Abla’nın çayını içtik.

“Hayat çayla güzel”

Utopic Farm’ın “Abla”sı Ayten Sarıtaş, çay seven ajansı günün her anında iki demlikle birden çaylamak için hazır. “Kendimi bildim bileli Çaykur demliyorum” diyen Sarıtaş’la ajanstaki rutinini, Utopic Farm’ın çay sevgisini ve alışkanlıklarını konuştuk.

Ne kadar süredir bu işi yapıyorsunuz?

Bir buçuk senedir Utopic Farm’dayım ama bu işi yaklaşık altı yedi yıldır yapıyorum.

Reklam ajansında ilk deneyiminiz sanıyorum. Nasıl hissediyorsunuz burada kendinizi?

Çok keyifli ve eğlenceli bir ortamımız var. Genç ve dinamik arkadaşlarım var burada.

"Hayat çayla güzel"

Mertcan Tutan
Sosyal Medya Marka Yöneticisi

Abla’mız biraz sessizdir ama sohbet etmeye başladığınız zaman uzunca konuşabilirsiniz de. Abla’mız diyorum çünkü burada herkes için öyledir, ismini unuttuk artık öyle yakınız kendisiyle.

Ayten Abla’nın çayları gerçekten iyi. Sabahları canım çok çay istediği için büyük büyük kupada, diğer zamanlarda da ince bellide içerim.

Utopic Farm’ın çayla arası nasıl peki?

Epey seviyoruz çayı. Her an iki demlik birden oluyor ocağımızın üstünde, oradan anlayabilirsiniz zaten. Genellikle kahvaltı etmeden gelirler, gelir gelmez de çay sorarlar.

Bir lakabınız var mı?

Vallahi bana Abla derler. Belki bazıları bilmiyordur bile adımı ya da arada unutuyorlardır diyelim. Abla’yım onlar için.

"Hayat çayla güzel"

Fatma Çelik
Sosyal Medya Marka Yöneticisi

Ajansta ne kadar çay demlendiğini istatistiki olarak bilmiyorum açıkçası ama mutfağa her gittiğimde taze çay bulabileceğimi biliyorum. Herhalde haftada beş altı kilo içiyoruz.

Yarın bir gün Utopic Farm’da çay olmayacak deseler aşırı mutsuz olurum. Çay içmeliyim, çay olmalı.

Hangi marka çay kullanılıyor ajansta?

Çaykur. Burada da, kendi evimde de. Zaten kendimi bildim bileli Çaykur kullanırız. Ajansa geldiğimde de Çaykur kullanıyorduk, onunla devam ediyoruz. Bildiğimiz tattan vazgeçmek istemedik.

Kimin nasıl çay içtiğini bilir misiniz peki?

Tabii, gayet iyi bilirim. Kim şekerli kim şekersiz içer, kim kupada kim ince bellide olsun ister… Bazılarının hangi saatlerde gelip çay alacağını bile biliyorum. Her zaman hazırlıklıyım. Özellikle yemeklerden sonra, şöyle gerçekten tadına vararak ince belli bardakta çay içmek isteyen çok oluyor.

"Hayat çayla güzel"

Tuba Konuksever
Sosyal Medya Marka Yöneticisi

Herkesin birbirini tanıdığı ve sevdiği, aile ortamı olan bir ajans burası. Ayten Abla’yı çok seviyoruz, o da bizi seviyor biliyorum.

Bir derdimiz sıkıntımız olduğu zaman söylememize gerek olmaz, anlar ve gelir sorar neyin var diye. Dertleşirken de oturur çayımızı içeriz. Yoğun çalışan insanlar olduğumuz için çay bir kaçış oluyor bizim için.

Siz çay sever misiniz?

Tabii, çok severim. Ajansta içtiklerim bir yana, eve gider gitmez de çayımı demler içerim yatana kadar.

Size sessiz diyor arkadaşlar. Öyle misiniz?

Doğrudur. Biraz yapım böyle benim. Bir de işleri yaratıcılık, onlar çalışırken dikkatlerini dağıtmak istemem. Hatta genelde mutfakta dururum ki konsantrasyonları bozulmasın ama mutfağa gelen olursa da çayımızı içer muhabbetimizi ederiz tabii.

"Hayat çayla güzel"

Zafer Savaş
Operasyon Direktörü

Ajanstaki görevim gereği satınalma süreçlerini de ben yürütüyorum. Biraz geleneksel bir insanım ve bu yüzden Çaykur’un sarı paketini görmeden içim pek rahat etmiyor. Çayımızdan şaşmayız.

Mesaide çay demlemek yasaktır bizde çünkü aramızda neredeyse kimse bilmez nasıl demleneceğini. Ajansta bir iki kez yangın tehlikesi atlattık. Çok ciddiyim. Ayten Abla mesaiye kalmasını en çok istediğim kişi bu yüzden.

İşiniz size bir ödül getirse hangi kategoriden alırdınız sizce?

Berkay’ımız var bir tane bugün burada değil ama o sürekli anne der bana. Çocuklar çay içmedikleri zaman merak ederim; acaba ne oldu, neden içmiyorlar, diye. Kahvaltı yaptılar mı, yapmadılar mı? Bugün kim niye yemek yemedi… Bunlarla alakalı bir ödül alabilirdim belki.

Çayla ilgili bir sloganınız var mı?

Hayat ne yaşanırsa yaşansın güzel. Çayla, daha güzel.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.