Sohbet, muhabbet, çay

Ajans Çaycıları'nda bu ayki durağımız Cheil Türkiye.

07.02.2017 - 13:45 | MediaCat

Sohbet, muhabbet, çay

Büyük mutfağı, çay ve onun eşlikçileri simit ve poğaça sayesinde muhabbetle dolan Cheil Türkiye’nin Habibe Abla’sı işini ve arkadaşlarını gönülden seviyor. Habibe Akın, Cheil Türkiye’nin çay sevgisini “Sohbet, muhabbet, çay, simit. Güzel geçer günlerimiz burada” sözleriyle özetliyor.

Nasıl başladı Cheil’daki kariyeriniz, ne kadar süredir buradasınız?

Ben taşeronda çalışırken beğendi beni Cheil ekibi ve kendi bünyesine aldılar. Altı yıldır da burada çalışıyorum, ajansın çaycısıyım.

Sohbet, muhabbet, çay

Güliz Erkut
Event Marketing Executive

Burada bir aile ortamımız var, bizim için ev gibi burası. Fırsat buldukça, işten arta kalan zamanlarda mutfakta toplaşıp çay içer sohbet ederiz.

Habibe Abla’nın tomurcuk da katarak demlediği çayının lezzetini, onun olmadığı zamanlarda fazlasıyla arıyoruz. Onun olmadığı her gün burada kaos var zaten: nasıl cay demleyeceğiz, kim demleyecek, bu olmadı, bu acı oldu…

En çok ne içiliyor Cheil Türkiye’de?

Ajansta en çok çay içiliyor. Tabii ki Çaykur kullanıyoruz, sarı paketini. Aslında bir yıl kadar farklı bir marka kullandık ama Çaykur gibisi yok. Tadı çok güzel, tomurcuk da kattığınız zaman daha da güzel oluyor.

Özel bir formülünüz, tarifiniz var mı çay demlemek için?

Ben yemek kaşığıyla ayarlıyorum. Çayın iyi olması için suyunun çok iyi kaynamış olması önemli. Ama tabii çayı güzel yapan şeyin sevgi olduğuna inanıyorum.

Sohbet, muhabbet, çay

Mert Bitmez
Senior Metin Yazarı

İşten fırsat kaldığında bizim işimiz muhabbet. Hemen mutfağa geçiyor, Habibe Abla’mızdan çayımızı alıp oturuyoruz. Yaratıcılığı artıran muhabbettir zaten. Çay da en güzel muhabbetleri başlatan şeydir.

Temiz, ilgili ve güleryüzlü biri Habibe Abla. Bir ödül alacak olsa Ajans Çalışanının Halinden En İyi Anlayan Çaycı Ödülü’nü alırdı herhalde.

Gününüz nasıl başlıyor ajansta?

8:00 gibi gelir, gelir gelmez de çayımı demlerim. Sonra finans müdürümüz Deniz Hanım gelir, “Çay demlendi mi ablacım?” diye sorar. Bozmak istemez hiç çayı. Arkadaşlarımız da 8:30 gibi gelirler simitlerini, poğaçalarını alıp. Mutfağımız büyük olduğu için genellikle mutfakta kahvaltı yapılır bizde. Sohbet, muhabbet, çay, simit. Güzel geçer günlerimiz.

Çay olmasa Cheil nasıl bir yer olur? Ya da çaysız ajans olur mu?

Burası çaysız nasıl olur düşünemiyorum bile. Hem çaysız ajans olmaz ki. Herkesin gelir gelmez sorduğu ilk şey “Çay demlendi mi?”

Sohbet, muhabbet, çay

Can Gönenli
Etkinlik Pazarlama

Üç kelimeyle Habibe’yi anlatayım size… Üç kelime yetmez Habibe’ye. Aa, dört oldu.

İşe en erken gelenlerden biriyim ben. Geldiğimde onunla laklak yapmadan güne başlayamıyorum. Onun çayıyla iş sattığımız olmuş mudur bilmem ama güleryüz sağladığımızı biliyorum. “Çay güzelmiş, sabah sabah çok iyi geldi” cümlesini çok duyuyoruz. İyi ki var, onu da çayını da çok seviyoruz.

Ne kadar çay içiyor Cheil Türkiye bir günde?

Altı – yedi kere demliyorum. Günde bir kilo gidiyordur herhalde. Bizim masalarımızdan çay eksik olmaz. Sürekli içiliyor çünkü. Terasımız var, orada da çay ve muhabbet güzel oluyor.

Kurallarınız var mı mutfakta?

Mutfağımız büyük olduğu için herkes girip çıkabiliyor ama kurallarım var. Dağınıklık istemem kesinlikle. Eğer makinemizde kirli yazıyorsa bardakların tezgah üzerine konulmasını istemiyorum. Lavabo içine konulsun. Dağınıklıktan hiç hoşlanmıyorum, onlar da sağ olsunlar saygı duyuyorlar bana.

Sohbet, muhabbet, çay

Ezgi Hindistan
Metin Yazarı

Biz toplantılarda harala gürele iş konuşurken Habibe Abla elinde çayıyla içeri girince ortam ısınır, sessizleşir, herkes çayı için beklemeye başlar.

Habibe Abla sadece çaycı değil, bu ajansın bir parçası. Her an yanımızda, sadece çay içmek istediğimizde konuştuğumuz bir insan değil. Sürekli beraberiz. Konuşkan, eğlenceli ve becerikli biri kendisi. Altın Aslan’ı hak eden bir insan.

En çok kimler çay içer? Kimin nasıl çay içtiğini bilir misiniz?

Cihan Bey, Orhan ve Taylan en çok çay içenler. Ajanstaki arkadaşlar genellikle şekersiz içerler. Şekerli içenlerin de kim olduğunu biliyorum. Herkesin bardağını da tanırım.

Arkadaşlarınıza ne söylemek istersiniz kapatırken?

Buradaki herkes İstanbul’un başka başka semtlerinden geliyor, burada kardeş oluyor. İyi ki var onlar. Sizi seviyorum Cheil ekibi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.