MediaCat

“Çaykur bizim olmazsa olmazımız”

Ajans Çaycıları, Lokal’de yaptığımız ziyaretle devam ediyor. Söz Işıl Abla ve arkadaşlarında.

“Çaykur bizim olmazsa olmazımız”

Memleketi Bartın’dan taşınıp Cihangir’in göbeğindeki Lokal’de çalışmaya başladıysa da bazı tercihlerini değiştirmeyi hiç düşünmemiş Işıl Kayserili. Yıllardır vazgeçemediği Çaykur’a tüm ajansı alıştıran Kayserili’ye ve arkadaşlarına kulak verin.

Lokal’de olmak nasıl bir his Işıl Abla?

Çok mutlu insanlar var burada. Ben de öyleyim. Bu ortamda gençlerle bir arada olmak çok güzel bir duygu.

Ne kadar süredir buradasınız?

2,5 yıldır buradayım. Çocuğum, kardeşlerim yaşında insanlarla bir arada olduğum için şanslıyım. Beni bir abla, anne gibi görüyorlar sağ olsunlar. Onların yanında yaşımı unutuyorum hatta genç bile hissediyorum kendimi.

"Çaykur bizim olmazsa olmazımız"

Rahman Yıldız
Reklam Yazarı

Çok güzel bir manzaramız var. Bizim için oraya çıkıp bir soluk almak hatta bazen orada çalışmak çok kıymetli. Manzaranın keyfini çıkarırken de genelde çay olur elimizde.

Burada mesainin başlangıcı niteliğindedir zaten çay, gelir ilk çayınızı içer ve güne başlarsınız. Çay aslında biraz annedir, o sıcaklığı bulabilirsiniz. Işıl Abla’mız da bizim için öyledir.

Ajansta bir hafta boyunca olmadığınız bir izin yapmışsınız. Pek iyi geçmemiş arkadaşlar için galiba.

Söylediler, çok zor olmuş, aramışlar beni. Biraz dağılmış tabii ama yine de çok kötü değildi geldiğimde. “Abla sen gittin hayat felç oldu” dediler gerçi. Kendimi değerli hissediyorum sağ olsunlar.

Nasıl geçiyor bir gününüz burada?

Ben evden 7’yi 10 geçe çıkıyorum. Ajansa arkadaşlardan önce geliyorum tabii. Çayımı demliyorum, onlar gelince gün başlıyor. Akşam 6’da da buradaki işim bitiyor.

"Çaykur bizim olmazsa olmazımız"

Tansu Demirok
Reklam Yazarı

Işıl Abla’yla yazdığım metinleri paylaşıp onun yorumunu almayı seviyorum. Söylemek istediğim şeyi vermiş miyim, laf kulağa nasıl geliyor diye danışırım. O da komik ve neşeli biridir, sağ olsun güzel değerlendirmeler yapar.

Ben çayı biraz daha aromalı seven biriyim ama Işıl Abla pek yanaşmıyor öyle demlemeye. Buradan sormak istiyorum: Neden Işıl Abla neden?

Çay seven bir ajans mı Lokal? Ne kadar içiliyor bir gün günde ortalama?

Seviliyor tabii. Baya da içiliyor zaten. Dışardan misafirlerimiz yoksa günde sekiz demlik gidiyordur. Toplantı ve misafirlerin yoğunluğuyla günde 10 demliğe kadar çıkabiliyor sayı.

Çayda tercihiniz ne peki?

Çaykur. Bizim olmazsa olmazımız o, burada da köyde de. Bartın’dan geldim ben İstanbul’a, tercihim hiç değişmedi.

"Çaykur bizim olmazsa olmazımız"

Mustafa Tekbayrak
Reklam Yazarı

Reklamcı çokça brief alır ve özünde herkes ondan bir ihtiyacını karşılaması için bir şey üretmesini bekler.

Işıl Abla bu dünyanın içindedir ama brief veren değil; üreten, sorun çözendir. Onun ortaya koyduğu sorun çözen ürün de çayıdır.

Çay içmeyen reklamcı olur ama samimi olur mu bilmem. Biz “karamel makiyatolarla”, “vayt çaklıt mokalarla” büyümedik ki, çayla büyüdük.

Bu kadar güzel demlemek için bir formülünüz var mı?

Suyumuz kaynıyor, üç dört dakika dinlendiriyor sonra demliyoruz. Olmadan asla açtırmıyoruz. Demini aldığında da servise başlıyoruz. Bu kadar basit.

Mutfak epey önemli bir yer gibi görünüyor Lokal için.

Kesinlikle. İnsanlar beni görmeden duramıyorlar, tabii en önemli ihtiyaçları burada olduğu için. Bazen yemekleri de burada beraber yiyoruz. Herkesle muhabbetim çok iyi zaten. Arkadaşlarımı çok seviyor, patronlarımla gurur duyuyorum. İyi ki buradayım.

"Çaykur bizim olmazsa olmazımız"

Merve Aktaş
Sosyal Medya Yöneticisi

Ben manzaramızın en güzel olduğu zamanın sabah olduğunu düşünüyorum. Kahvaltıda ya da hemen sonrasında çayınızı içerken müthiş keyifli oluyor balkonumuz. Happy hour olduğunda işler biraz değişiyor tabii…

Açıkçası dışarıda çok çay içen bir insan değilim ama Işıl Abla’nın çayı o kadar güzel ki, burada olduğum sürece içiyorum.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.